کد خبر: ۱۶۲۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۴ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
مدیرکل هواشناسی فارس خبر داد:

ورود سامانه بارشی در فارس از امروز

مدیرکل هواشناسی فارس از ورود سامانه بارشی و وزش باد از دوشنبه ۱۴ اسفندماه به این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مسعود حقیقت مدیرکل هواشناسی فارس امروز ۱۴ اسفند در گفتگو با این رسانه با اشاره به فعالیت سامانه بارشی از بعد از ظهر دوشنبه در استان اظهار کرد: این سامانه تا اوایل وقت سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه درفارس پابرجاست.


وی گفت: فعالیت این سامانه موجب بارش باران می‌شود و در مناطق سردسیر شمالی استان بارش پراکنده را در پی خواهد داشت.


مدیرکل هواشناسی فارس اضافه کرد: این سامانه امروز دوشنبه ۱۴ اسفندماه مناطق شمال غرب به‌ویژه شمال غرب استان و شهرستان‌های سپیدان، رستم، نورآباد ممسنی، کوهچنار، کازرون و غرب اقلید را فرامی‌گیرد.


حقیقت افزود: این سامانه بارشی در روز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه مناطق سپیدان، رستم و نورآباد ممسنی را در برمی‌گیرد.


این مقام مسئول گفت: از آنجا که این سامانه موجب لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید خواهد شد، توصیه می‌شود: شهروندان در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها توقف نکنند و از سفرهای غیرضروری به‌ویژه در آزادراه شیراز - اصفهان خودداری کنند.
وزش باد استان را فرامی‌گیرد.


وی بیان کرد: همچنین وزش باد شدید از دوشنبه ۱۴ اسفندماه مناطق شمالی و شرقی استان به‌ویژه شهرستان‌های آباده، خرم بید، ارسنجان، اقلید، بوانات، پاسارگاد، سرچهان، بختگان، نی‌ریز و استهبان را فرا می‌گیرد و تا اواخر وقت همین روز پابرجاست.


 مدیرکل هواشناسی فارس در پایان افزود: با توجه به اینکه با وزش باد احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و شکستن نهال‌ها و درختان کهن‌سال وجود دارد، توصیه می‌شود: سازه‌های موقت محکم شوند، از پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهن‌سال خودداری شود و سم یا محلول‌پاشی باغات و مزارع انجام نشود.

 

انتهای خبر/224224

 

نظرات بینندگان