کد خبر: ۱۶۲۹۷۶
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۲ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهید عباسعلی شیرازی: 

جنگ را تا رفع فتنه در عالم ادامه دهید

شهید عباسعلی شیرازی در وصیت‌نامه خود آورده است: ای مردم مسلمان ایرانی جنگ را تا رفع فتنه در عالم ادامه دهید.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید عباسعلی شیرازی چهارم تیر ۱۳۴۳ در روستای لایی‌پاسند از توابع شهرستان نکا دیده به جهان گشود.

اولین فرزند خانواده بود مادرش صغری قربانی و پدرش علی‌محمد نام داشت تا پایه اول راهنمایی درس خواند ازدواج کرد و صاحب دو فرزند پسر (میثم و مهدی) شد.

عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و از لشکر ۲۵ کربلا رسته آماد و با مسئولیت فرمانده دسته در جبهه حضور یافت

۱۹ دی ۱۳۶۵ (سال هفتم جنگ تحمیلی) در منطقه شلمچه و در عملیات کربلا پنج بر اثر اصابت ترکش به سر در ۲۲ سالگی به شهادت رسید. 

وصیت‌نامه شهید: 

شکر خدا را بر پیامبر اسلام حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله و معصومین علیه‌السلام که برای هدایت ما انسان‌ها آفرید.

شکر خدا را که بر روحانیت عزیزی که در زمان غیبت ولی‌عصر صاحب‌الزمان روحی له الفداء، علمدار آن حضرت قرار داده تا بندگانش سرگردان و بی‌صاحب نمانند.

شکر خدا را که امام عزیزم خمینی و یارانش را به ما داده تا ادامه‌دهنده راه انبیا باشیم.

شکر خدا را که ما را لایق آن دانست که انقلاب اسلامی را در سطح جهان حفظ و حراست آن را به عهده گرفتیم و از آن تا آخرین قطره خون خویش دفاع و پاسداری می‌نماییم و لیاقت خود را در این زمینه نشان دهیم تا بتوانیم به دنیا نشان دهیم آن‌طور که شاه خائن ما را در دنیا فروخت که ما آن نبودیم که شاه خائن به شما گفت؛ بلکه ما یک انسان الهی هستیم.

اینجانب عباسعلی شیرازی وصیت‌نامه خود را در جمله‌ای خلاصه می‌کنم، ای مردم مسلمان ایرانی جنگ را تا رفع فتنه در عالم ادامه دهید.

دشمن را فرصت حمله‌کردن ندهید و آنها را بکشید شما ای پدر بزرگوارم و مادر مهربانم من مدیون شما هستم و شما به من خدا پرستی و اسلام دوستی را آموختید و شما بودید که تمام مسائل دینی را تا آنجا که یاد داشتید از کودکی به من آموختید و شما بودید که نحوه برخوردها و مباشرت‌ها و... را به من آموختید.

پدرم و مادرم شما خدمتگزاران و مروج دین مبین اسلام و پیرو خط رهبر انقلاب اسلامی امام خمینی هستید و در پیشگاه خدا آبرو دارید، پدر محترم تقاضای من این است که بر بالین من آیت‌الله محمدی نائینی نماز بخواند و بعد از نماز برای من دعا کنید که خدای متعال گناهانم را ببخشد که من از عذاب الهی وحشت دارم.

مادر من می‌دانم که من فرزند خوبی برای شما نبودم و همیشه سربار شما بودم، ببخشید شما ای برادران و خواهران و عزیزانم شما ادامه دهنده راه شهدا بودید، شما به من، بچه‌های من خیلی محبت کردید و از شما می‌خواهم جنگ را فراموش نکنید. بچه‌ها را ناز نازی و نُنُُور بار نیاورید و در تعلیم و تربیت آنها بکوشید و مرا به بزرگواری خودتان عفو بفرمائید.


 اینک چند کلمه سفارش و وصیت به همسرم، و ای تو همسرم تو که زن مقاوم هستی ناراحت نباش که شوهرت را از دست دادی و تنها شدی زیرا تو در زمان حیاتم هم تنها بودی و من در زندگی کمتر به تو کمک می‌کردم و آن وقت هم تنها زندگی می‌کردی امیدوارم که ببخشید البته شما شاهد بودید که من در خدمت اسلام و انقلاب و سپاه بودم اگر خدا قبول کند می‌خواهم سفارش کنم که در تربیت فرزندانم کوشا باشی و آنها را تربیت کنی به تربیت تمام عیار اسلامی و برای تربیت فرزندم میثم آقا خیلی کوشا و مواظبت کن، پسرم میثم آقا را خوب نگهداری کن و مواظب درس خواندن در هنگام مدرسه رفتن و بیرون رفتن از خانه باش و اگر دیدید با دوستان خدایی نکرده بدمعاشرت می‌کند، شدیداً جلوگیری کن و از برادران عزیز سپاه تقاضا دارم که پیکرم را به همه بازماندگانم نشان دهند.

محل دفن من در کنار مرقد شهید علی بدوی در گلزار شهید باشد.

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان