کد خبر: ۱۶۲۹۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۴ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
وزیر آموزش و پرورش:

رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج نشات گرفته از مدیریت هوشمند در بسیج است

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروزه در پی کاهش فاصله دنیای دیجیتال با دنیای حقیقی شرایطی به وجود آورده تا اقداماتی را در رأس امور قرار دهیم تا در این دنیای مجازی هم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از راه دانا، رضا مراد صحرایی، وزیر آمورش و پرورش، در پنجمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسیج، اظهار کرد: امروزه در پی کاهش فاصله دنیای دیجیتال با دنیای حقیقی شرایطی به وجود آمده که موجب شده تا ما اقداماتی را در رأس امور قرار دهیم تا در این دنیای مجازی هم حرفی برای گفتن داشته باشیم.


وی افزود: این رویداد می‌تواند بسیار بر روند فضای مجازی اثرگذار باشد و نشان از تدبیر در مدیریت بسیج دارد.
وی تأکید کرد: با تغییراتی که در فضای مجازی به وجود آمده است، کتاب‌های درسی و محتوای یادگیری دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی باید تغییر کند و متناسب با شرایط زیست‌بوم جدید و فضای دیجیتال تغییر کند.


این مقام مسئول با تأکید بر این‌که «به استقلال در حوزه محتوای دیجیتال نیازمندیم» گفت: شکاف دیجیتال باید پر شود و محتوای دیجیتال جوانان و نوجوانان در کشور باید نیاز داخلی را تأمین کند.


وی از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در پنجمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسیج خواست تا در المپیاد هوش مصنوعی و مؤلف دیجیتال مشارکت کنند و افزود: از شما می‌خواهم تا در المپیاد هوش مصنوعی که توسط باشگاه دانش‌پژوهان جوان طراحی شده و همچنین در تألیف دیجیتال، مشارکت کنید.


وزیر آموزش و پرورش برگزاری رویداد ملی تولید محتوایی دیجیتال بسیج را از جمله هوشمندی‌های نظام برشمرد و افزود: این رویداد هم‌سنگ تألیف کتب درسی است.


صحرایی با بیان این‌که «مسیر آینده برای قوی‌تر شدن ایران عزیز از مدرسه‌ها می‌گذرد» خاطرنشان کرد: روایت مهم ما روایت بازگشت به مدرسه و کاشتن بذر قدرت آینده ایران در مدرسه‌هاست شاهد بسیار روشن و عینی آن دانش آموزان حاضر در پنجمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسیج است.


وی سپس به تشریح مفاهیم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پرداخت و گفت: آموزش کشور باید متناسب با موقعیت‌ها و هویت واقعی و مجازی باشد و در این مسیر دستور کار را باید خودمان تعیین کنیم. امروز با موقعیت مجازی روبرو هستیم کنش‌ورزی در این موقعیت بسیار بااهمیت است. پیام نشست شما این است که در موقعیت حقیقی پیروز هستیم؛ اما در موقعیت مجازی نیز باید بیش از گذشته بکوشیم.


صحرایی با بیان این‌که «متأسفانه دستور کار را در موقعیت مجازی نمی‌سازیم» گفت: دنیای فضای مجازی کمتر به رسمیت شناخته شده اما باید آن را هرچه سریع‌تر به رسمیت بشناسیم. فضای مجازی و هوش مصنوعی پرچم‌دار می‌خواهد و این استعدادهای ایرانی هستند که باید در این زمینه پرچم‌دار شوند. ما زندگی هدفمند هوشمند در فضای مجازی را خواهانیم.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان