کد خبر: ۱۶۳۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۲
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس خبر داد:

 آغاز مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیکی

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: مرحله دوم طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه طی روزهای ۱۸ اسفندماه الی ۱۷ فروردین‌ماه اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مرتضی شریفی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: مدت بهره‌مندی از این طرح از ۱۸ اسفندماه سال جاری تا ۱۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ است که ۱۱ قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه این یارانه هر ماه جداگانه شارژ می‌شود و هر ماه که شارژ می‌شود تا یک ماه فرصت خرید وجود دارد، اضافه کرد: خرید از کالابرگ شرایط عدم انتفاع از یارانه برای شهروندان ایجاد نمی‌کند و یارانه هیچ کسی به‌خاطر کالابرگ قطع نخواهد شد.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس بیان کرد: ۶۱ میلیون نفر مشمول این طرح هستند که از این تعداد تاکنون ۴۳ میلیون نفر از آن استفاده کرده‌اند.


این مقام مسئول گفت: عموم مردم جهت اطلاع از دهک‌بندی می‌توانند از طریق سمانه hemayat.mcls.gov.ir اقدام کنند و جهت استفاده از کالابرگ الکترونیکی با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملی اعتبار نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام کنند.

 

 آغاز مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیکی


شریفی با بیان اینکه شهروندان برای شناسایی این فروشگاه‌ها می‌توانند به نرم‌افزار کاربردی شما مراجعه و فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده کنند، گفت: همچنین متقاضیان می‌توانند برای دریافت این نرم‌افزار به سکوهای بازار، مایکت و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه کنند و از طریق اجرای رمز دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰ * نیز می‌توانند لینک نصب این نرم‌افزار را دریافت کنند.


مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با بیان اینکه مرکز تماس ۰۲۱۶۳۶۹ پاسخگویی سؤالات و اعتراض مردمی است، تصریح کرد: یارانه تشویقی طرح کالابرگ الکترونیکی طرح فجرانه هفدهم هر ماه واریز می‌شود.


هم استانی‌ها در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله افزایش صوری وزن کالا، دریافت اعتبار کالابرگی بالاتر از میزان واقعی فروش، اجبار مشتریان به خرید تمامی اعتبار کالابرگی و جایگزین کردن کالاهای مختلف خارج از ۱۱ گروه مجاز اعلام شده، پرداخت وجه نقد به ازای کسر مبلغی از اعتبار کالابرگ، کم‌فروشی، اجبار به خرید نشان تجاری خاص یا کالای خاص می‌توانند شکایت خود را به سامانه ۱۲۴ اعلام کنند.

 

انتهای خبر/

برچسب ها: کالا برگ ، یارانه ، شیرازه
نظرات بینندگان