کد خبر: ۱۶۳۰۳۲
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۷ - ۲۱ اسفند ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهید محمود قوانلو:

سیاهی چادرتان قلب دشمن را می‌لرزاند

شهید محمود قوانلو در وصیت‌نامه خود آورده است: پوشش عامل پرواز معنوی زن از کنج خانه به‌سوی ملکوت اعلی است و سیاهی چادرتان بیش از سرخی خون من قلب دشمن را می‌لرزاند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید محمود قوانلو در سال ۱۳۴۳ در شهر رامیان و خانواده‌ای متدین چشم به جهان خاکی گشود.

از همان کودکی بسیار زیرک و باهوش بود به‌طوری‌که همگان به این امر اذعان داشتند.

وی پس از پشت سرنهادن مراحل تحصیل در سال ۱۳۶۱ موفق به دریافت مدرک دیپلم از هنرستان شهید ناصری گنبد شد.

این شهید  در طی دوران تحصیل، همواره شاگردی کوشا، جدی و موفق بود خوش‌خلقی، عشق به امام و انقلاب و پایبند بودن به اعتقادات مذهبی، از جمله ویژگی‌های بارز این شهید بزرگوار بود؛ در ضمن به نمازجمعه و جماعات و نیز شرکت در مجالس دینی، خیلی اهمیت می‌داد و دیگران را هم به انجام این فرایض تشویق می‌کرد.

در این هنگام که جنگ تحمیلی آغاز شده بود و سرلوحه همه امور قرار داشت، او تصمیم گرفت به میدان‌های نبرد بشتابد تا از مرز و بوم میهن اسلامی دفاع نماید؛ لذا بلافاصله بعد از شرکت در کنکور سراسری دانشگاه، عازم منطقه کردستان شد و پس از آن به جبهه جنوب اعزام گردید که در این هنگام با اعلام نتایج کنکور وی موفق شد در رشته صنایع اتومبیل دانشکده فنی شهر بابل پذیرفته شود؛ اما بلافاصله بعد از ثبت‌نام، مجدداً رهسپار دیار عاشقان شد و مدت زیادی را در آن مکان قدسی سپری کرد.

پس از بازگشت از جبهه، تحصیلات خود را در دانشگاه آغاز نمود و باگذشت یک ترم باز دل در گرو جانان سپرد و برای چهارمین بار به جبهه سفر کرد به امید آنکه بتواند جواز صعود خود را به ملکوت اعلی کسب نماید. سرانجام به آرزوی دیرینه خود که همانا دیدار دوست بود، نایل آمد و در تاریخ ۶/۳/۱۳۶۴ به شهادت رسید.


فرازهایی از وصیت‌نامه شهید محمود قوانلو
آری انقلاب اسلامی باعث شد تا من از زندگی مادی و زودگذر دنیا خارج شوم و با دیدگاه توحیدی و با بینشی وسیع بنگرم.

سپاس خدایی را که این نعمت بزرگ یعنی امام خمینی را برای ما فرستاد تا ما را از ظلمات نجات بخشد و هادی ما برای رسیدن به روشنایی‌ها باشد و برحسب احساس مسئولیت دینی خود، فی سبیل ا... در این راه قدم می‌گذارم تا لبیک‌گوی فرامین رهبرم باشم و امیدوارم بتوانم ادامه‌دهنده راه شهیدان باشم.

از خداوند متعال می‌خواهم که مرا در این راه یاری نماید و تا آنجا که بتوانم مبارزه خواهم کرد و آنگاه که شهادت در راه حق نصیب من گشت با آغوش گرم و باز از آن استقبال کرده و خون ناقابل خود را در راه اسلام عزیز تقدیم خواهم کرد.

نیک می‌دانم که هر انسانی در هر مکان و هر زمانی که باشد بالاخره مرگ به سراغش خواهد آمد.

پس چه‌بهتر که این مرگ در بستر به سراغ انسان نیاید و انسان خودش به سراغ مرگ برود.

جوانان مسلمان ایرانی هیچ ترسی از مرگ نداشته؛ بلکه مرگ با عزت را افتخار می‌دانند، همچنان که سرور شهیدان افتخار می‌دانست.

شهادت آرزوی هر فرد مسلمان است و این عشق به شهادت از زمانی که پا به عرصه وجود نهادم در قلبم نهفته بوده است و هر بار که می‌دیدم شهیدی را تشییع می‌کنند، شعله عشق به شهادتم فروزان‌تر می‌شد و آرزو می‌کردم من نیز روزی بتوانم در میدان جهاد به درجه رفیع شهادت نایل آیم.

پوشش و حجاب، اعتراض نفس لوامه به نفس اماره است.

پوشش عامل پرواز معنوی زن از کنج خانه به‌سوی ملکوت اعلی است.

سیاهی چادرتان، بیش از سرخی خون من، قلب دشمن را می‌لرزاند.

با یاد خدا در دل، عشق خدا در سر و سلاح آتشین بر کف، تکبیرگویان به قلب سپاه کفر زنید و با جهاد و شهادت، فتح بزرگ را به امام و امت هدیه کنید.


انتهای خبر/

نظرات بینندگان