کد خبر: ۱۶۳۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس:

ارتقا سطح کیفی خانه مسافرهای فارس اولویت است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس بر لزوم هرچه سریع‌تر سازمان‌دهی و ارتقای سطح کیفی خانه مسافرها در این استان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط عمومی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس، محمد ثابت اقلیدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس امروز، ۲۶ اسفندماه در نشست فعالان خانه مسافرها ویژه ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ با بیان اینکه خانه مسافرها ازجمله تأسیسات گردشگری هستند، گفت: افرادی که مایل هستند در این زمینه فعالیت کنند برای دریافت مجوز به درگاه ملی مجوزها مراجعه و درخواست خود را ارائه دهند.


وی با اشاره به اینکه فرایند اخذ مجوز برای فعالیت خانه مسافرها بسیار ساده و آسان است، افزود: متأسفانه بسیاری از افراد از این موضوع بی‌خبر هستند و در سایه بی‌خبری به اخذ مجوزهای لازم اقدام نمی‌کنند.

ساماندهی و ارتقاء سطح کیفی خانه مسافرهای فارس اولویت است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس همچنین گفت: نظارت بر اماکن اقامتی بر عهده میراث‌فرهنگی به‌عنوان متولی حوزه گردشگری است.


ثابت اقلیدی با تأکید بر اینکه با اماکنی که بدون اخذ مجوزهای لازم اقدام به فعالیت دارند اعمال قانون می‌شود، افزود: بازدیدهای نظارتی کارشناسان اداره کل میراث‌فرهنگی فارس از تمامی واحدهای گردشگری در استان تشدید و این بازدیدهای نظارتی به‌صورت شبانه‌روزی و سر زده انجام می‌شود.
به گزارش شیرازه، نشست ساماندهی خانه‌های مسافر فارس ویژه ما مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از مالکین و بهره‌برداران خانه مسافر استان در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدی برگزار شد.


انتهای خبر/

نظرات بینندگان