کد خبر: ۱۶۳۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز خبر داد:

افزایش ۷۰ درصدی کشفیات ماینر در شیراز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به رشد ۷۰ درصدی در کشف دستگاه‌های استخراج رمزارز غیرمجاز، گفت: یکی از عوامل اثرگذار در این آمار همکاری مطلوب پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی فارس بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، طی مراسمی با حضور مدیرعامل و معاونان توزیع برق شیراز و به واسطه همکاری‌های گسترده و مؤثر پلیس در کشف دستگاه‌های استخراج رمزارز (ماینر) از رؤسای کنونی و سابق پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی فارس قدردانی و تجلیل شد.


محمدرضا سلاحی مدیرعامل توزیع نیروی برق شیرازدر این آئین گفت: یکی از عوامل مؤثر بر بروز ناترازی در تأمین و توزیع انرژی برق و مواجهه با خاموشی و افت ولتاژ، استفاده غیرمجاز از شبکه به روش‌های مختلف است.


وی با یادآوری اینکه هرگونه سوءاستفاده و بهره‌برداری غیرمجاز از شبکه برق همواره از عوامل مهم اثرگذار در بروز مخاطرات و مشکلاتی در تأمین برق مطمئن و پایدار برای مشترکان بوده است، گفت: شناسایی انشعاب‌ها و برداشت‌های غیرمجاز برق با راهکارهای مختلف نظیر پایش مستمر روند مصرف مشترکان، بهره‌گیری از گزارش‌های مردمی و.... با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری فرماندهی انتظامی، در دستور کار بوده است.


این مقام مسئول با بیان اینکه انشعاب‌ها و مصارف غیرمجاز، به‌ویژه در ایام پُرباری شبکه، زیان‌های جدی را به دنبال داشته است، گفت: طی سال گذشته و با گسترش همکاری‌ها بین شرکت توزیع برق شیراز و دستگاه‌های قضایی و انتظامی و با همراهی مطلوب پلیس امنیت اقتصادی، شاهد رشد آمار شناسایی برق‌های غیرمجاز در محدوده تحت مدیریت این شرکت بوده‌ایم.


سلاحی با اشاره به رشد ۷۰ درصدی در کشف دستگاه‌های استخراج رمزارز غیرمجاز، خاطرنشان کرد: یکی از عوامل اثرگذار در این آمار، همکاری مطلوب پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی فارس بوده است.


وی با بیان اینکه مقابله با انشعاب‌ها و بهره‌برداری‌های غیرمجاز، بر کاهش بار شبکه به‌ویژه در ایام پُرباری، پیشگیری از خاموشی‌های ناخواسته، افزایش رضایت مشترکین و... اثرگذار است، گفت: هرگونه استفاده غیرمجاز از شبکه برق، طبق قانون عملی مجرمانه تلقی شده و منجر به برخوردهای انتظامی و قضایی می‌شود.


سلاحی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، با تعامل مطلوب پلیس امنیت اقتصادی و حمایت دستگاه قضایی، تعداد ۷۲۷ دستگاه استخراج رمزارز، در محدوده ۱۰ شهرستان تحت مدیریت توزیع برق شیراز کشف شده است.


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز یادآور شد: کشف این تعداد ماینر، منجر به صرفه‌جویی بالغ بر هشت میلیون کیلووات‌ساعت انرژی و پیشگیری از مخاطراتی نظیر افت ولتاژ، خاموشی و هدررفت انرژی برق شده است.


در این آئین، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اهدای لوحی از تعامل، همکاری و حمایت‌های سرهنگ یگانه و سرهنگ خرم رؤسای سابق و کنونی پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان فارس، قدردانی و تجلیل کرد.

 

انتهای خبر/
 

نظرات بینندگان