کد خبر: ۱۶۳۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس خبر داد:

نمایش دست‌بافت‌های عشایری در فیروزآباد فارس

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از برپایی غرفه‌های صنایع‌دستی و سیاه‌چادرهای عشایری در کنار برخی از آثار شاخص تاریخی و گردشگری استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس محمد ثابت اقلیدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: با برنامه‌ریزهای انجام‌شده امسال در کنار آثار شاخص تاریخی شهرستان‌های فیروزآباد، کازرون، پاسارگاد، مرودشت، غرفه‌های صنایع‌دستی و سیاه‌چادرهای عشایری باهدف معرفی، عرضه محصولات و تولیدات دست‌ساز هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان‌ها برپا می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر در کنار کاخ اردشیر ساسانی در فیروزآباد غرفه‌های صنایع‌دستی با معرفی دست‌بافت‌های عشایری برپاشده است.

ثابت اقلیدی با بیان اینکه شهر فیروزآباد به‌عنوان شهر دست‌بافت داری عشایری به ثبت ملی رسیده است گفت: برای آشنایی بیشتر گردشگران نوروزی با دست‌بافت‌های داری برپایی چنین نمایشگاه‌های ضروری است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در غرفه‌های پیش‌بینی‌شده زیورآلات و عروسک‌های محلی و سنتی شهرستان نیز در معرض دید عموم قرار می‌گیرد و عرضه می‌شود افزود: بی‌تردید برپایی نمایشگاه‌های تخصصی صنایع‌دستی با موضوع مشخص تأثیر به سزایی در شناخت گردشگران به چنین مقوله‌ای دارد.

انتهای خبر/

نظرات بینندگان