کد خبر: ۱۶۳۱۹۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۲ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۳
فرمانده سپاه فجر فارس:

۱۱۵ دارالقرآن در استان فارس راه‌اندازی می‌شود

فرمانده سپاه فجر فارس از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۱۱۵ دارالقرآن در استان خبر داد که تاکنون ۳۵ دارالقرآن راه‌اندازی شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،  سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان در استهبان استان فارس، با تحسین فعالیت‌های برجسته مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان در نقاط مختلف کشور گفت: استان فارس در عرصه‌های مختلف دارای ظرفیت‌های بالقوه است و یکی از این ظرفیت‌های موجود فعالیت‌های قرآنی است که باید با یک عزم جدی طوری آن را توسعه دهیم تا استان فارس با قرآن در قله باشد.


 وی به برگزاری دومین همایش بزرگ سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس در سال ۴۰۳ اشاره کرد و افزود: یکی از موضوعات موردتوجه در برگزاری این رویداد بزرگ ختم قرآن به یاد شهدای استان فارس است که مردم استان می‌توانند با ارسال هر عددی از یک تا ۱۵ هزار به شماره ۳۰۰۰۱۹۳۰ برای هر شهیدی که اطلاعات آن ارسال می‌شود قرائت قرآن را داشته باشند.


 بوعلی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌ها در راستای برگزاری همایش سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس را برپایی ۱۵ هزار محفل قرآنی به یاد ۱۵ هزار شهید استان فارس است، افزود: در این زمینه از ظرفیت‌های مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) استفاده می‌شود.


 فرمانده سپاه فجر استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود از ساخت و راه‌اندازی ۱۱۵ دارالقرآن در استان فارس خبر داد و گفت: تاکنون ۳۴ دارالقرآن راه‌اندازی شده است و مابقی نیز در کمترین زمان ساخته و راه‌اندازی می‌شود.


 وی تأکید کرد: باید با یک‌همت و اراده شاهد توسعه فرهنگ قرآنی در استان فارس باشیم و بیش‌ازپیش آن را در جامعه و بین خانواده‌ها نهادینه کنیم.

۱۱۵ دارالقرآن در استان فارس راه‌اندازی می‌شود
 مدیر مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) نیز در حاشیه این بازدید به فعالیت‌های این مؤسسه قرآنی اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۳ هزار حافظ کل قرآن و ۷۰ هزار اجزا قرآن در این مؤسسه تربیت شده و سالانه نیز بیش از ۲۰ هزار قرآن‌آموز در طرح‌های مختلف مؤسسه شرکت می‌کنند.


 حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی به فعالیت‌های مدارس شبانه‌روزی مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) اشاره کرد و افزود: فعالیت مدارس شبانه‌روزی نیز سال ۸۱ از روستای محمدآباد استهبان آغاز و در حال حاضر ۱۳ مرکز شبانه‌روزی حفظ قرآن در استان‌های مختلف کشور فعال است.


 وی با بیان اینکه تنها در مدرسه شبانه‌روزی امام حسن مجتبی (ع) ۴۰۰ نفر موفق به حفظ کل قرآن شده‌اند، تصریح کرد: در مراکز قرآنی بیت‌الاحزان کادرسازی قرآنی صورت می‌گیرد و این از ویژگی‌های خاص این مؤسسه قرآنی در تربیت نیروی انسانی متعهد به شمار می‌رود.


 شاهسونی از طرح‌های شاخص دیگر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان را راه‌اندازی مدرسه حفظ قرآن در زندان عادل‌آباد شیراز و در زندان نی‌ریز، همکاری با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آستان قدس رضوی و... در ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی از جمله تربیت حافظان قرآن عنوان کرد.


 وی تأکید کرد: مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان، شخصیت دغدغه‎مند قرآنی را تربیت می‌کند و امروز نیز شاهد حضور مؤثر حافظان قرآن این مؤسسه، در عرصه‌های مختلف خدمتگزاری به جمهوری اسلامی هستیم.


 شاهسونی همچنین به طرح حفظ همراه با تحصیل اشاره کرد و گفت: این طرح نیز در استان فارس آغاز شده و با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و همراهی وزارت آموزش‌وپرورش در سراسر کشور توسعه می‌یابد.


 وی به طرح ملی رحله که توسط مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) برگزار می‌شود، اشاره کرد و افزود: این طرح از طرح‌های تابستانه است که در مدت حدود ۵۰ روز اجرا و در آن شرکت‌کنندگان که از نوجوانان و جوانان هستند ۲.۵ جزء از قرآن را حفظ می‌کنند.


 انتهای خبر/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان