کد خبر: ۱۶۳۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۳
معاون توسعه کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس خبر داد:

توزیع ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم و بسته معیشتی

معاون توسعه کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس از توزیع بیش از ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم، بسته معیشتی و اقلام غذایی در نیمه اول ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، یوسف علوی معاون توسعه کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس امروز هفتم فروردین در جمع خبرنگاران با اشاره به میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع) و هفته اکرام ایتام گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۵ هزار و ۱۶۸ حامی جدید به جمع حامیان استان پیوسته و حمایت از ۶ هزار و ۵۵۱ فرزند معنوی خود را عهده‌دار شدند که نسبت به سال گذشته در مدت مشابه شاهد ۲۵ درصد رشد هستیم و همچنین درصد سهم استان در جذب حامی در کشور ۱۷.۶ درصد است که عدد قابل‌توجهی است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۴۵ هزار حامی نیکوکار استان فارس حمایت از ۳۷ هزار و ۷۲۲ فرزند طرح اکرام ایتام و محسنین را برعهده دارند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۴۸۱ فرزند از ایتام و مابقی از محسنین هستند که از ابتدای امسال تاکنون مبلغ ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را به‌حساب فرزندان معنوی خود به‌صورت مستقیم واریز کردند. سال گذشته نیز حامیان نیک‌اندیش استان، ۲۶۰ میلیارد تومان به‌حساب فرزندان معنوی خود به‌صورت مستقیم واریزی داشتند.

 

توزیع ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم و بسته معیشتی

 

علوی در ادامه با اشاره به طرح ملی اطعام و احسان مهدوی بیان کرد: از ابتدای ماه رمضان تاکنون ۱۹۰ هزار پرس غذای گرم در ۱۶۰ آشپزخانه، ۲۰۲ هزار پرس افطاری ساده در قالب تهیه اقلام غذایی جهت افطار خانواده‌های نیازمند و ۲۲ هزار بسته غذایی جمعاً به ارزش ۴۰ میلیارد تومان با کمک خیرین استان تهیه و به دست نیازمندان رسیده است.

معاون کمیته امداد فارس به کمک‌های مردمی استان در جشن نیکوکاری امسال اشاره کرد و گفت: در این طرح ملی نیز با کمک خیرین توسط پایگاه‌های امدادی، مراکز نیکوکاری و مدارس استان ۴۹ میلیارد تومان جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد.

انتهای خبر/224224

 

برچسب ها: نیکوکاری ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان