کد خبر: ۱۶۳۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۸ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۳
در پی ایجاد ناهنجاری‌های فرهنگی در شیراز انجام شد؛

اتمام حجت نماینده ولی‌فقیه در فارس به اداره اوقاف و میراث‌فرهنگی

در پی ایجاد ناهنجاری‌های فرهنگی در شهر شیراز نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در سخنانی صریح برای اولین بار آن‌هم در پخش زنده تلوزیونی اقدام به اتمام حجت به اداره اوقاف و میراث‌فرهنگی این استان کرد. 

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»‌، آیت‌الله لطف الله دژکام نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در مسجد نصیرالملک شیراز ضمن گلایه به اداره اوقاف در نحوه مدیریت مسجد گفت:  می‌خواهیم دو رکعت نماز در مسجد خودمان بخوانیم  غوغا و جنجال پیش می‌آید و هر گردشگر محترمی که به بازدید مسجد نصیرالملک می‌آید قدمش بر چشم اما آداب و مقررات فرهنگی را رعایت کنند. 

وی گفت: در این خصوص از مسئولان مطالبه داریم و گاه سکوت می‌کنیم که خودشان متوجه شوند اما ظاهرا بدتر می‌شود و اگر نمی‌توانند مدیریت کنند اعلام می‌کنم که مسجد نصیرالملک و مسجد وکیل  را خودم و به سبک خودم مدیریت می‌کنم. 

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در ادامه افزود: هیأت امنای پوسیده‌ای که نمی‌تواند مدیریت کند استعفا دهد تا جوانان جزب الهی جایگزین شوند و مسجد را مدیریت کنند.

 
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه برخی فضای مذهبی شهر را به بازی گرفتند، بیان کرد: وزیر گردشگری می‌خواهد فرهنگ گردشگری را رواج دهد یا خیر؟

وی  در واکنش صریح بیان کرد: این چند شبی که در پیش داریم ایام متعلق به امیرالمومنین است و بی‌ادبی نسبت به مساجد قابل تحمل نیست و بدون ترویج فرهنگ گردشگری تشویق گردشگری نکنیم.

 

تعداد بازدید : 0
کد ویدیو

 

انتهای خبر/224224

نظرات بینندگان