کد خبر: ۱۶۳۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۳
شهردار شیراز خبر داد:

سالی طلایی در تاریخ شهرداری شیراز

شهردار شیراز گفت: امسال، سالی طلایی در تاریخ شهرداری شیراز ازنظر افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌ها خواهد بود.

به گزارش خبرنگارگروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمدحسن اسدی مدیریت شهری در نخستین بازدید نوروزی از پروژه‌های عمرانی از پل دورگرد اردیبهشت، بزرگراه آیت‌الله حائری شیرازی، زیرگذر گویم بزرگراه ۵۵ متری جنوب شهرک حافظ، پارک آبی، تقاطع قائم (عج) - رحمت - احمدی، تقاطع احمد بن موسی (ع) - نواب - کمربندی و فاز سوم ساختمان مرکزی و مرکز همایش‌های شهرداری شیراز بازدید کرد.

وی در این بازدید میدانی که رضا محمدیان و علیرضا اسکندری اعضای شورای اسلامی شهر، سردار بهرام قاسمی مشاور قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) دراستان فارس، معاون فنی و عمرانی و جمعی از شهرداران مناطق و مدیران و مشاورین نیز حضور داشتند، به بررسی و رفع مسائل پروژه‌های بزرگ‌مقیاس در مکان هر پروژه به‌منظور پیشبرد سریع آن‌ها پرداخت.

 شهردار شیراز با تشریح نخستین بازدید عمرانی نیمروزی در سال پیشرو که به دلیل حجم بارش رحمت الهی امروز برگزارشده است؛ اظهار کرد: پروژه اردیبهشت که دومین پروژه دوربرگردان و نعلی شکل در بولوار شهید چمران و در راستای تکمیل دوربرگردان خبرنگار شهید عبدالرسول مصطفایی است، عملیات اجرایی آن به‌منظور ایمن‌سازی، روان‌سازی و ساماندهی ترافیک در محور شهید چمران فعال است.

 وی با اشاره به بازدید از پروژه آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی که محور جنوبی آن با حضور نماینده هیئت دولت در دهه فجر ۱۴۰۲ به افتتاح و بهره‌برداری رسید، افزود: محور شمالی این پروژه بزرگ‌مقیاس نیز با حساسیت بیشتری در حال انجام است.

 شهردار شیراز به بازدید از پروژه بزرگ‌مقیاس زیرگذر گویم نیز اشاره و بیان کرد: این پروژه مهم در محور شریانی در گلوگاه ورودی چند استان و تسهیلگر گره ترافیکی شمال و شمال غرب است که مسائل آن نظیر جابه‌جایی تأسیسات و موضوع مالکین در مجاورت این پروژه مورد بررسی و مداقه قرار گرفت.

 اسدی همچنین به پروژه ۵۵ متری جنوب شهرک حافظ هم اشاره و بیان کرد: عوامل کارگاهی و ماشین‌آلات در این پروژه بزرگ‌مقیاس از همان روزهای نخست فروردین به‌صورت نوبتی در حال فعالیت هستند.

وی از تأکیدات لازم به پیمانکار پروژه نسبت به عملیات اجرایی پروژه پارک آبی که بزرگ‌ترین پارک آبی کشور محسوب می‌شود، خبر داد.

 اسدی تصریح کرد:پروژه‌های قائم (عج) - رحمت - احمدی و تقاطع غیرهمسطح احمد بن موسی (ع) - نواب - کمربندی نیز مقاصد بعدی این بازدید مدیریت شهری بود که شهردار شیراز از روند روبه‌جلوی پروژه قائم - رحمت - احمدی خبر داد و در خصوص و تقاطع غیرهمسطح تقاطع احمد بن موسی (ع) - نواب - کمربندی که پل شماره سه آن در اسفندماه ۱۴۰۲ با حضور وزیر کشور به افتتاح و بهره‌برداری رسید، گفت: ۱۴۸ هزار مترمربع ملک برای اجرای تقاطع غیرهمسطح در مناطق پنج و ۹ تملک شده است و اکنون پل یک در حال اجراست.

 اسدی همچنین با تأکید بر این موضوع که هیچ پروژه نیمه‌تعطیلی در شیراز وجود ندارد، بر افتتاح و بهره‌برداری بخش قابل‌توجهی از پروژه‌ها در سال پیشرو تأکید و بیان کرد: امسال، سالی طلایی در تاریخ شهرداری شیراز ازنظر افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌ها خواهد بود.

 شهردار شیرازبا تأکید بر همراهی شورای اسلامی شهر با شهرداری تصریح کرد: کماکان پشتیبانی و همراهی شورای اسلامی شهر شیراز و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان برای اجرای پروژه‌های لازم است.

 شهرداری شیراز با روند اجرایی خوب در تلاش است تا افق مناسبی را تا پایان سال رقم زند

 رضا محمدیان  رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیرازنیز در این بازدید عمرانی اظهار کرد: عملیات پروژه‌های مختلف خصوصاً بزرگ‌مقیاس عمرانی نظیر محور شمالی آیت‌الله حائری شیرازی، زیرگذر گویم، ۵۵ متری جنوب شهرک حافظ، خطوط مترو و... در نقاط مختلف از ابتدای سال پیشرو در حال اجرا و نیروهای شهرداری شیراز در چند نوبت مشغول فعالیت هستند.

 رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز به شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم بیان کرد: شهرداری شیراز در این راستا از همان ابتدای سال با روند اجرایی خوبی در تلاش است تا افق مناسبی را تا پایان سال رقم زند.

 وی تصریح کرد: مدیریت شهری تلاش می‌کند تا پروژه‌های مختلف را امسال به افتتاح و بهره‌برداری برساند و عملیات اجرایی پروژه‌های دیگری را نیز آغاز کند.

 رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز تلاش می‌کند تا با پروژه‌های زیرساختی شیراز؛ سومین حرم اهل‌بیت (ع) و شهر فرهنگ، ادب و هنر فضای بهتر برای شهروندان ایجاد شود و باعث جذب گردشگران بیشتری شوند و از این شهر زیبا و تاریخی دیدن کنند.

انتهای خبر/

منبع:پیام خبر

نظرات بینندگان