کد خبر: ۱۶۳۲۵۵
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۸ - ۱۳ فروردين ۱۴۰۳
وصیت‌نامه شهید محمدصادق اکبرزاده‌هارمی:

فرزندانم مردانه زندگی کنند

شهید محمدصادق اکبرزاده‌هارمی در وصیت‌نامه خود آورده است: فرزندانم کریم و حسین را طوری تربیت کنید که در آینده برای جامعه مفید باشند و درصورتی‌که جنگ نبود، به دانشگاه بروند و بتوانند مقامات عالی را در علم و دانش کسب کنند و طوری تربیت شوند که زیر بار ظلم و زور هیچ ستمگری نروند. مرد باشند و مردانه زندگی کنند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید محمدصادق اکبرزاده‌هارمی در شهرستان فسا چشم به جهان گشود.

وی دانشجوی رشته مکانیک بود و با تشکیل سپاه پاسداران به عضویت آن درآمد. شهید اکبرزاده هارمی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام چهار خرداد ۱۳۶۷ در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وصیت‌نامه شهید:

امیدوارم که بعد از من مانند زینب صبور باشید و سختی‌ها و مشکلات را تحمل کنید. گر چه در مدتی که خدمت شما بودم نتوانستم به شما خدمتی کنم. باید مرا ببخشید.

پدر و مادر عزیزم شما در طول عمر برایم درس بودید و در دامن شما بود که صحیح پرورش یافتم؛ ولی در مقابل این همه خوبی‌های شما نتوانستم به شما خدمت کنم که باید مرا ببخشید و عفو کنید و از شما تقاضا دارم که بعد از من با فرزندانم و همسرم همین‌طوری که تا کنون خوش‌رفتاری کردید و بسیار زحمت آن‌ها را کشیدید، حالا هم که من در این دنیا نیستم با آن‌ها خوش‌رفتاری کنید و برای آن‌ها مرشد و راهنمای خوبی باشید و تربیت آن‌ها را با کمک همسرم به عهده بگیرید.


 تصمیم در مورد همسرم، با خود شما باشد. هر طوری که صلاح دیدید، به صلاح من است و طوری رفتار شود که خود او هم ناراحت نشود؛ چون در طول مدت ازدواجمان، من همسر خوبی برای او نبودم؛ ولی او همسر خوبی برایم بود و بسیار زحمت کشید و رنج تحمل کرد.


امیدوارم که مرا ببخشید و فرزندانم کریم و حسین را طوری تربیت کنید که در آینده برای جامعه مفید باشند و درصورتی‌که جنگ نبود، به دانشگاه بروند و بتوانند مقامات عالی را در علم و دانش کسب کنند و طوری تربیت شوند که زیر بار ظلم و زور هیچ ستمگری نروند. مرد باشند و مردانه زندگی کنند. هیچ‌گاه به آن‌ها ترس یاد ندهید و آن‌ها را ترسو بار نیاورید. درصورتی‌که فرزند سومم پسر بود، نام او را صادق و درصورتی‌که دختر بود انتخاب اسم با همسرم باشد.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان