کد خبر: ۱۶۳۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۳
در پی مجروح شدن یک داروساز؛

واکنش سازمان غذا و دارو به حادثه شیراز

رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به حادثه حمله به یک داروساز با سلاح سرد در یکی از داروخانه‌های شیراز، خواستار برخورد قاطع با ضارب داروساز شد.

به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمد منفرد نایب‌رئیس انجمن داروسازان ایران، از حمله به یک داروساز با سلاح سرد (چاقو) در یکی از داروخانه‌های شیراز، ابراز تأسف کرد و خواستار پیگیری حادثه از سوی مسئولان و دستگاه‌های مربوطه شد.


وی در توضیح این حادثه که ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ رخ داد، گفت: همکار داروساز ما فقط به دلیل اینکه داروی بدون نسخه نداده بود، مورد حمله قرار گرفته و مجروح شد.


رئیس انجمن داروسازان استان فارس افزود: از نمایندگان مجلس، رئیس سازمان غذا و دارو، سازمان نظام‌پزشکی، وزارت بهداشت و…، درخواست داریم ضمن محکوم کردن این حادثه، پیگیری‌های لازم در راستای حمایت از حقوق داروسازان را دنبال کنند.


بنابراین گزارش، روابط‌عمومی سازمان غذا و دارو در واکنش به ضرب و شتم داروساز شیرازی با سلاح سرد از سوی فردی که خواستار دریافت داروی بدون نسخه شده بود؛ ضمن ابراز تأسف از بروز چنین حوادثی، این اقدام را محکوم و خواستار بررسی دقیق موضوع، برخورد جدی و به‌دوراز تسامح و مدارا مراجع ذی‌صلاح با فرد خاطی شد.

واکنش سازمان غذا و دارو به حادثه شیراز


در بیانیه روابط‌عمومی سازمان غذا و دارو آمده است: انتظار داریم مراجع ذی‌صلاح با جدیت و قاطعیت با چنین مواردی برخورد قانونی داشته باشند؛ چرا که نباید با تکرار چنین حوادثی به انگیزه و امنیت دارو سازان در ارائه خدمت به مردم لطمه وارد شود.


سیدحیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را ملزم به بررسی وضعیت دکتر داروساز آسیب‌دیده و نیز پیگیری عاجل موضوع تا حصول نتیجه برخورد قاطعانه با فرد خاطی بازداشت شده، کرد.

 

انتهای خبر/

 

منبع: خبرگزاری آنا

نظرات بینندگان