کد خبر: ۱۶۳۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۳
فرمانده سپاه فجر استان فارس:

بسیج علمی نقش هماهنگی و هدایتی را دارد

فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت:بسیج علمی در اکوسیستم نوآوری و فناوری استان فارس نقش هماهنگی، زنجیره اتصال و حمایتی و هدایتی را دارد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»  محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس و جمعی از مدیران این استان از مجتمع علم و فناوری اسوه فارس بازدید کرد.

فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: بسیج علمی در اکوسیستم نوآوری و فناوری استان فارس نقش هماهنگی، زنجیره اتصال و حمایتی و هدایتی را دارد.


سردار یدالله بوعلی ادامه داد: تلاش ما جلوگیری از کارهای موازی و بیهوده است تا بتوانیم با هم‌افزایی از هدر رفت انرژی و زمان جلوگیری کرده و سریع‌تر به نتیجه برسیم.

وی افزود: ما در سپاه و بسیج علمی استان در نظر داریم تا به همه شرکت‌ها و هسته‌های دانش‌بنیان و فناور کمک کنیم.

به گفته فرمانده سپاه فجر فارس، با تشکیل شورای اقتصاد دانش‌بنیان استان با حضور بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری فارس می‌توان ضمن کمک به شرکت‌ها و مجموعه‌های فناور، از فعالیت‌های موازی و جزیره‌ای در این حوزه جلوگیری کرد.

بسیج علمی نقش هماهنگی و هدایتی را دارد

اقدامات انجام شده، امیدوار کننده بود

استاندار فارس در حاشیه این بازدید با بیان اینکه در بسیج علمی فارس فعالیت‌های امیدوار کننده‌ای در حال انجام است، گفت: اقدامات انجام شده در مدت زمان بازدید قبل تاکنون، ما را امیدوار نمود که این مجموعه مصداق بیان رهبر معظم انقلاب در جهش تولید با مشارکت مردم و جوانان خوش فکر و دانشمند و متعهدی است که می‌توانند در رفع مشکلات استان، نقش ایفا کنند، امیدواریم با تمرکز بر بیشترین نیازهای استان و کشور در کنار بهره‌گیری از جوانان خلاق و خوش فکر بتوانیم در سالی که به نام جهش تولید و مشارکت مردم نام‌گذاری شده، شاهد یکی از بارزترین مصادیق مشارکت و حضور مردم و به‌ویژه جوانان خوش‌فکر، خوش سلیقه و دانشمند باشیم.

محمدهادی ایمانیه با اشاره به بازدید از شرکت‌ها و مجموعه‌های مستقر در مجتمع علم و فناوری اسوه سازمان بسیج علمی فارس و ضرورت حمایت از این مجموعه‌ها عنوان کرد: بر اساس مشکلات و کمبودهای استان، به این مجموعه‌ها، سفارش پژوهش و سپس سفارش تولید خواهیم داد و از محصولات تولیدی آنان در استان حمایت مادی و معنوی می‌کنیم و مورداستفاده قرار خواهیم داد. 

مقام عالی دولت در استان فارس افزود: پس از بازدید امروز مقرر شد، جلسات جداگانه‌ای با حضور هریک از شرکت‌ها و مدیران کل استان به‌صورت ویژه برگزار شود تا ضمن حل مشکل عزیزان، از تولیدات آنان در بخش‌های مختلف مورد نیاز استان و کشور حمایت شود.

وی همچنین اشاره‌ای به پیشنهاد تشکیل شورای هماهنگی اقتصاد دانش‌بنیان استان فارس داشت و متذکر شد: تشکیل شورای هماهنگی اقتصاد شرکت‌های دانش‌بنیان از سوی سردار بوعلی و سازمان بسیج علمی استان فارس پیشنهاد بسیار خوب و ارزشمندی است که از آن استقبال می‌کنیم.

استاندار فارس اضافه کرد: یکی از مشکلات کشور حرکت‌های خوب اما جزیره‌ای و پراکنده است که این شورا می‌تواند با هم‌افزایی، در راستای ارتقای فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار تأثیرگذار باشد.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: شورای هماهنگی اقتصاد شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند با هم‌افزایی پارک علم و فناوری استان، پارک علم و فناوری وزارت دفاع، اتاق فکر دانش بنیان استانداری، دانشگاه‌های مختلف زیر مجموعه وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد و سایر مراکز رشد و علمی و فناورانه استان فارس و با محوریت سازمان بسیج علمی استان نقش‌آفرینی کند.

مجید میکاییلی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس نیز در این بازدید تصریح کرد: با توجه ویژه و نگاه حمایتی و هدایتی سردار بوعلی فرمانده محترم سپاه فجر استان فارس، سازمان بسیج علمی استان از ۳۰۰ مترمربع به سه هزار مترمربع زیربنا برای استقرار و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان رسیده است.


 وی با اشاره به عمق نفوذ و حضور پایگاه‌های بسیج در دورافتاده‌ترین نقاط استان گفت: سازمان بسیج علمی فارس بستری را با بهره‌گیری از پایگاه‌های علمی، مراکز رشد و ارتباط با بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری استان فارس فراهم کرده تا با نگاه حمایتی و هدایتی، زنجیره‌ای کامل در استان شکل بگیرد.


رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس یکی از برنامه‌های مهم سازمان بسیج علمی استان فارس را نهضت شبکه مردمی حل مسئله عنوان کرد و افزود: در حوزه‌های مختلف در سطح استان شبکه‌های علمی نخبگانی با محوریت حل مسائل و نیازهای استانی را شکل داده‌ایم که بتواند در استان نقش‌آفرینی مهمی داشته باشد.


میکاییلی با اشاره به شعار سال اذعان کرد: برای عملی‌کردن شعار سال ضمن شناسایی‌های لازم، برنامه‌ریزی‌هایی نیز صورت داده‌ایم تا بتوانیم به‌صورت عملیاتی شعار سال را به نتیجه برسانیم.

 

انتهای خبر/224224

نظرات بینندگان