کد خبر: ۱۶۳۲۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس خبر داد:

بهره‌برداری کامل پردیس سینمایی «تارخ» در روز شیراز

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس از بهره‌برداری سینما کامل پردیس سینمایی «تارخ» توسط مؤسسه هنری «بهمن سبز» در روز شیراز خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، وحید نمازی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس، امشب در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته یک سال پرکار در حوزه هنری انقلاب اسلامی بود و در بخش‌های مختلف برنامه‌های خوبی را اجرا کردیم.


رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس با اشاره به اینکه ظرفیت هنری استان فارس قابل‌قیاس با سایر نقاط کشور نیست، اظهار کرد: در حوزه ادبیات پایداری، هر ۲ ماه یک کتاب به زیور طبع آراسته شد و اکثر کتاب‌ها در عرصه توزیع و عرضه موفق عمل کردند.


وی اظهار کرد: کتاب شب افسانه‌ها با محوریت شهید دوران در نمایشگاه کتاب رونمایی خواهد شد و در حوزه رمان و داستان حرکت جدی روی داد و باغ رمان توسط فارس کلید خورد و استان فارس بیشترین ظرفیت را به خود اختصاص داد و هفت عنوان رمان مبتنی بر زیست‌بوم فرهنگی استان آماده شده و رونمایی خواهد شد.


نمازی اضافه کرد: برای نخستین‌بار ۱۰ نمایشنامه از حوزه تاریخ شفاهی به‌صورت اقتباسی تولید شده است و بنابراین داریم که به روی صحنه برود.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته گفت: ۱۱ مستند در حوزه شهدا در حال آماده‌سازی است و مستند شهدای حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ (ع) از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار گرفت.


نمازی با تأکید بر اینکه ۲۰ فروردین‌ماه سالروز شهادت شهید آوینی است که روز شهادت وی به‌عنوان روز هنر انقلاب اسلامی عنوان شده است، یادآور شد: برنامه‌های متعددی در این هفته در نظر گرفته می‌شد که امسال محور کار را تمرکززدایی کردیم و برنامه‌های این هفته در تمامی شهرستان‌ها برگزار می‌شود و توجه جدی به جامعه هنری را در دستور کار قرار داده‌ایم و سعی شده است به هنرمندان در این هفته بیشتر توجه شود.

بهره برداری کامل پردیس سینمایی «تارخ» در روز شیراز


وی مهم‌ترین برنامه هفته هنر انقلاب اسلامی را معرفی چهره سال هنر انقلاب عنوان کرد، گفت: در تمام رشته‌ها نامزد وجود دارد که این برنامه بعد از عید فطر انجام می‌شود و معرفی شهید هنری سال هم انجام خواهد شد.


نمازی گفت: در سال پیشرو در حوزه زیرساخت خبرهای خوبی را خواهیم داشت و در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت، پردیس سینمایی تارخ توسط مؤسسه بهمن سبز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و این مجموعه سینمایی به چرخه سینمایی شهر شیراز اضافه می‌شود و بنابراین داریم که روز شیراز این پردیس به طور کامل به بهره‌برداری برسد.


وی با اشاره به بهسازی سینما ایران، گفت: فرایند بهسازی آن از اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود.
نمازی گفت: امضای موافقت اصولی احداث پردیس سینمایی «پرسیا» و «پیام» اواخر سال گذشته انجام شد و تا حدی هم تأمین منابع آن تضمین شده است و هشت پردیس سینمایی دارد و بزرگ‌ترین پردیس سینمایی شیراز خواهد شد و بیش از ۱۰ هزار متر زیربنا خواهد داشت.


انتهای خبر/
منبع: پیام خبر

برچسب ها: فرهنگی ، نمازی ، حوزه هنری
نظرات بینندگان