کد خبر: ۱۶۳۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس خبر داد: 

فروش ۲۵ میلیاردی صنایع‌دستی در فارس  

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس از فروش بیش از ۲۵ میلیارد تومان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در بازارچه‌های صنایع‌دستی نوروزی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، محمد ثابت اقلیدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با بیان اینکه در استان ۴۰ بازارچه و نمایشگاه نوروزی صنایع‌دستی با ۲۳۴ غرفه فعال شد گفت: این بازارچه‌ها هم‌زمان با آغاز تعطیلات نوروزی تا دوازدهم فروردین‌ماه در سراسر استان برپا شد و طبق آمارهای ارائه‌شده فروش محصولات صنایع‌دستی در این بازارچه‌های موقت به ۲۵ میلیارد و ۴۷۳ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان رسید.

فروش ۲۵ میلیاردی صنایع‌دستی در ۴۰ بازارچه نوروزی فارس 

وی با بیان اینکه بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی نوروزی در کنار آثار شاخص گردشگری و تاریخی سراسر استان باهدف معرفی و فروش محصولات و تولیدات هنرمندان و صنعتگران بپاشد گفت: در برخی از غرفه‌های بازارچه‌ها نیز تولید محصولات به‌صورت زنده (ورکشاپ) صورت گرفت.


ثابت اقلیدی افزود: در مدت مذکور ۱۰ خانه کارگاه و ۴۶ کارگاه فعال در قالب طرح کارگاه گردی پذیرای مسافران نورزی در استان بود. 
این بازارچه‌ها در اماکن شاخص تاریخی و گردشگری مانند مجموعه فرهنگی حافظ و سعدی، ارگ کریم‌خانی در شیراز و شهر تاریخی بیشاپور در کازرون، محوطه‌های جهانی پاسارگاد و تخت‌جمشید همچنین شهرستان‌های داراب، فیروزآباد و تیمچه صرافیان آباده این نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های عرضه محصولات دست‌ساز هنرمندان فارس برپا شد.


انتهای خبر/

برچسب ها: صنایع دستی ، میراث ، فارس
نظرات بینندگان