کد خبر: ۱۶۳۲۸۵
تاریخ انتشار: ۰۷:۲۱ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۳
امام‌جمعه موقت کوار در گفتگو با«شیرازه»:

روز قدس روز دنیای اسلام است

امام‌جمعه موقت کوار گفت: روز قدس مخصوص ایران نیست بلکه روز دنیای اسلام است و بنابراین در همه دنیای اسلام، مسلمانان حضور خود را برای دفاع از برادران فلسطینی خود نشان می‌دهند.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین امین حدادی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، درباره اهمیت روز قدس گفت: روز قدس حرکتی است برای خنثی‌کردن توطئه خباثت‌آمیزی که استکبار و صهیونیسم و طرف‌داران و همکارانشان دست به یکی کرده‌اند تا به‌کلی مسئله فلسطین را به دست فراموشی بسپارند.

وی افزود: روز قدس مخصوص ایران نیست بلکه روز دنیای اسلام است و بنابراین در همه دنیای اسلام، مسلمانان حضور خود را برای دفاع از برادران فلسطینی خود نشان می‌دهند.

امام‌جمعه موقت کوار با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به‌عنوان روز جهانی قدس نام‌گذاری کردند، گفت: این نام‌گذاری مرحله جدیدی در همبستگی با مسئله فلسطین و مبارزه ملت فلسطین در سایه بیداری ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه در منطقه و جهان در برابر صهیونیست‌ها و استکبار جهانی است.

حمایت از جبهه مقاومت؛ وظیفه‌ای انسانی و الهی

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی به‌خاطر وظیفه انسانی و الهی خودش همواره سعی کرده از جبهه مقاومت حمایت کند، اذعان داشت: روز به روز قدرت نیروهای جهادی در منطقه افزایش پیدا کرده و وضعیت رژیم صهیونیستی متزلزل‌تر شده است.

حجت‌الاسلام حدادی بیان کرد: شعار امسال روز جهانی قدس، از طوفان الاقصی تا طوفان الاحرار نام‌گذاری شده است که همه آزادگان دنیا از این آرمان حمایت می‌کنند و خشم و نفرت خود را از صهیونیست‌ها نشان می‌دهند.

وی افزود: لازم است امسال مردم استان فارس پرقدرت‌تر از گذشته در صحنه حضور پیدا کنند و از مظلومیت مردم فلسطین حمایت کنند.

 امام‌جمعه موقت شهرستان کوار از اصحاب رسانه خواست تا پیام مردم مظلوم را به گوش جهانیان برسانند و در این راه از ابزارهای مختلفی که در اختیار دارند از جمله فضای مجازی استفاده کنند و نگذارند که جنایات صهیونیست‌ها برایشان بدون هزینه بماند.

وی جنگ آغاز شده به‌ وسیله رژیم صهیونیستی علیه غزه را به‌ جای آنکه تأثیر منفی بر فلسطین داشته باشد، باعث خسارت صهیونیست‌ها خواند و افزود: این جنگ خسارات فراوانی را در همه ابعاد سیاسی، نظامی و اقتصادی برای اسرائیل به همراه داشته است و در نهایت این جنگ استعماری نیز مانند همه پروژه‌های استعمارگران با شکست مواجه خواهد شد و صهیونیسم از بین خواهد رفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) در اوج قدرت نظام ستم‌شاهی، افشاگر روابط پنهان رژیم شاه و اسرائیل بود، تصریح کرد: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران مقابله با خطر اسرائیل برای جهان اسلام را بسیار جدی و پیگیرانه دنبال می‌کرد و اولین مرجع تقلید و پیشوای بزرگ مذهبی بود که مجوز حمایت از مبارزان فلسطینی از محل وجوهات شرعی و زکات و صدقات را صادر نمود.

ضرورت توجه به فلسطین به‌عنوان مهم‌ترین مسئله عادلانه در جهان

وی افزود: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز، مسئلهٔ فلسطین یکی از مسائل اساسی مورد اهتمام نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است و در واقع بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امامین انقلاب اسلامی با استفاده از ظرفیت دولت، به‌صورت اساسی تمرکز جمهوری اسلامی ایران را متوجه فلسطین به‌عنوان مهم‌ترین مسئلهٔ عادلانه در جهان کردند.

حجت‌الاسلام حدادی در پایان گفت: جنگ ترکیبی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) علیه رژیم صهیونیستی که با نام عملیات طوفان الاقصی از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) آغاز شده، جنگی کم‌نظیر بود که سه گروه مقاومت منطقه همچون حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن و گروه‌های مقاومت عراق را در کنار مقاومت فلسطین قرار داد و هر چهار گروه مقاومت اسلامی منطقه در مقابل رژیم صهیونیستی صف آرایی کردند؛ جنگی که برای اولین‌بار از تأسیس رژیم صهیونیستی گروه‌های مقاومت منطقه را برای مقابله با آن در کنار هم قرار داد.

 

انتهای خبر/224224

نظرات بینندگان