کد خبر: ۱۶۳۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۱ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۳
رئیس ستاد دیه استان فارس:

۹۵٠ زندانی غیرعمد منتظر کمک خیران هستند

رئیس ستاد دیه استان فارس با بیان اینکه ۹۵۰ زندانی غیرعمد در زندان‌های استان هستند، گفت: اگر هر کدام از مردم شریف فارس، مبلغ ۴۰ هزار تومان به ستاد دیه کمک کنند، تمام این زندانیان از زندان‌ها آزاد می‌شوند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، اسحاق ابراهیمی رئیس ستاد دیه استان فارس با بیان اینکه با هم‌فکری مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس، برای دومین سال شاهد اجرای پویش «سهم من ۴۰» در ماه مبارک رمضان هستیم، گفت: بیش از ۹۵۰ زندانی مالی جرائم غیرعمد در زندان‌های فارس نگه‌داری می‌شوند و میزان بدهی‌های این افراد بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی اظهار کرد: طبق محاسبه اگر ۲۰۰ میلیارد تومان نقدینگی وجود داشته باشد، می‌توان تمام این افراد را که در وقوع جرم انگیزه عمد نداشته‌اند را از زندان آزاد کرد و به این ترتیب به آنان و خانواده‌هایشان کمک کرد؛ لذا با همراهی پر مهر صدا و سیمای مرکز فارس شاهد تبلیغ و تبیین این پویش و برکات آن هستیم. به ترتیبی که استقبال مردم را به دنبال داشته و تا ۱۹ رمضان سال جاری، بیش از ۳۱۵۰ تراکنش انجام شده و مجموعاً بیش از ۴ میلیارد و دویست میلیون تومان در قالب این پویش برای آزادی زندانیان کمک به حساب‌های اعلامی واریز شده است.


مدیرکل زندان‌های فارس ادامه داد: در استان بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت داریم. طبق محاسبات اگر هر فرد استان فارس، مبلغ ناچیز ۴۰ هزار تومان را به این امر اختصاص دهد، امکان آزادسازی ۹۵۳ نفر زندانی جرایم غیرعمد از زندان فراهم خواهد شد و این مددجویان می‌توانند به جامعه و کانون خانواده بازگردند.

۹۵٠ زندانی غیرعمد منتظر کمک خیران هستند


رئیس ستاد دیه فارس تصریح کرد: علاوه بر این پویش با برکت، ستاد دیه در استان مطابق سنت حسنه هر ساله، جشن‌های گلریزان را برگزار می‌کند، در سال جاری هم جشن‌های گلریزان در شهرستان‌های جهرم، آباده و داراب در ۱۸ فروردین‌ماه، لارستان در ۲۰ فروردین، شیراز و مابقی شهرستان‌ها نیز در تاریخ ۱۹ فروردین‌ماه مصادف با ۲۷ رمضان شاهد برگزاری جشن‌های گلریزان خواهند بود؛ بنابراین امیدواریم همان‌گونه که مردم شریف و نوع‌دوست در سال‌های گذشته هم حامی و یاور ستاد دیه بوده‌اند و کمک‌های بی‌نظیری را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، پرداخت کرده‌اند، امسال هم در این جشن‌های گلریزان مشارکت مؤثر و پر رنگ داشته باشند.


 عموم مردم فارس می‌توانند از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و شماره‌حساب ۱۱۹۹۱۱۹۹/۱۰ نزد بانک ملت شعبه امیر کبیر شیراز به نام ستاد دیه استان فارس، موجبات آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و بازگرداندن شادی به خانواده‌های منتظر و خاموش این افراد را فراهم سازند.

 

انتهای خبر/

 

 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان