کد خبر: ۱۶۳۳۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۷ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۳
دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس مطرح کرد:

رسیدگی عادلانه به پرونده‌های قضایی با حضور وکلا

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس معتقد است که بدون حضور وکیل یا کارشناس قاضی نمی‌تواند تمام جوانب پرونده‌های قضایی را رسیدگی کند و در واقع رسیدگی عادلانه و منصفانه محقق نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید مصطفی بحرینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس گفت: در اغلب پرونده‌هایی که مردم به دستگاه قضا مراجعه می‌کنند، تأکید بر این است که از حضور وکلا استفاده شود.


وی افزود: هر پرونده‌ای که وکلا در آن حضور داشته باشند، با اطمینان خاطر بیشتری رسیدگی می‌شود به خصوص که دو طرف پرونده هر دو از وکیل استفاده کرده باشند.


بحرینی با بیان اینکه قاضی نمی‌تواند به تنهایی قضاوت کند؛ بلکه ترکیبی از حضور اساتید، حقوق‌دانان و کارشناسان که در پرونده به نوعی دخالت دارند، باید باشد، گفت: بدون حضور وکیل و کارشناس قاضی نمی‌تواند همه جوانب پرونده‌ها رسیدگی کند و در واقع رسیدگی عادلانه و منصفانه محقق نخواهد شد.


دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس اظهار کرد: اگر چه محوریت کار با قاضی است و باید اشراف کامل به قضایا داشته باشد، اما بدون مداخله و همکاری وکلا رسیدگی به پرونده‌های قضایی ابتر است.


وی ضمن تقدیر از مرکز وکلا در مرکز و استان فارس، گفت: طی این مدت شاهد ارتقای کمیت و کیفیت خدمات مرکز وکلا در سطح استان بوده‌ایم.


انتهای خبر/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان