کد خبر: ۱۶۳۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - ۱۹ فروردين ۱۴۰۳
استاندار فارس:

انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان فارس تشکیل شود

استاندار فارس تشکیل انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان را اقدامی ارزشمند، راه‌گشا و تسهیل‌کننده در امورات شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و بر ضرورت انتخاب هیات مدیره‌ای قوی، امیدوار و پرتلاش تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،  محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در دیدار با مسئولان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان استان فارس با بیان اینکه غیرت، همت، شجاعت، سخت‌کوشی و مقاومت از جمله صفات و خصوصیات نخبگان علمی و سرآمدان حوزه‌های فناوری‌های بومی و ملی عنوان کرد و افزود: تجمیع این صفات احسن و نیکو، علاوه بر اینکه افزایش شکرگزاری را در پی دارد طبیعا مسئولیت شما را نیز افزایش می‌دهد.
 
وی با تأکید بر اینکه امید به آینده راه‌های سخت را هموار و در نهایت حصول نتیجه را محقق می‌کند، تصریح کرد: مهم‌ترین خصوصیت دانش‌بنیان‌ها، امیدوار بودن است؛ در اجتماع‌های مختلف انسان‌هایی هستند که علی‌رغم توانمندی‌های زیادی که دارند دائماً اظهار ناامیدی می‌کنند؛ اما امیدواری دانش‌ بنیان‌ها به آینده باعث می‌شود روحیه بگیریم، انگیزه پیدا کنیم و انرژی کسب کنیم.


این مقام مسئول در ادامه تشکیل انجمن شرکت‌های دانش‌ بنیان استان فارس را اقدامی ارزشمند، راه‌گشا و تسهیل‌کننده امورات شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و از ضرورت انتخاب هیات مدیره قوی، امیدوار و پرتلاش تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: در کنار انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان خواهیم بود تا موانع پیش روی این شرکت‌ها یکی پس از دیگری مرتفع شود.


محمدهادی ایمانیه در بخش دیگر سخنان خود پیشنهادهایی را به انجمن شرکت‌های دانش‌ بنیان ارائه کرد و از ضرورت انجام آن در جهت افزایش این شرکت‌ها و توسعه کمی و کیفی اقدامات دانش‌بنیان در سطح جامعه سخن گفت و افزود: باید فرایندهایی برای تشویق و ترغیب افراد در تشکیل شرکت‌های دانش بنیان تدوین شود؛ تجربه‌های موفق را مطالعه و آئین نامه‌های مربوطه را احصا و در جهت افزایش میل و رغبت به تشکیل این شرکت‌ها تلاش کنید.
 
وی ادامه داد: در قدم دوم همه باید کمک کنند و آموزش دهند چگونه دانش بنیان شوند و شرکت‌های خود را ثبت کنند؛ در پیگیری‌های استانی و ملی کمک کنید تا سریع‌تر و با کمترین موانع به نتیجه برسند.
 
تأمین زمین از طریق تهاتر، تخفیف در هزینه یا تقسیط، توسعه فضای پارک علم و فناوری استان و شهرک صنعتی بزرگ شیراز، تسهیلات با تمرکز بر تبصره ۱۸ از جمله موارد دیگری بود که استاندار فارس در جمع مدیران شرکت‌های دانش بنیان استان مطرح کرد.
نماینده عالی دولت در فارس در ادامه سخنان خود بازار فروش محصولات داتش بنیان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: باید به‌صورت اساسی و حرفه‌ای برای فروش محصولاتی که با زحمت تهیه شده وقت‌گذاری کنید؛ شاید مهم‌ترین مرحله و قدم در تشکیل شرکت‌های دانش بنیان همین مسئله باشد.


وی افزود: در صورتی که بتوانید تعدادی زنجیره دانش بنیان مرکب از چند شرکت ایجاد کنید هم افزایی بین شرکت‌ها را شاهد خواهیم بود و علاوه بر آن تقویت کننده یکدیگر هم خواهند بود و در نهایت بازار فروش بهتر و پر رونقی را تشکیل خواهند داد.


ایمانیه تورهای بازدید از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های قابل فعالیت در سایر استان‌ها را امری مهم و قابل توجه عنوان کرد و از آمادگی خود برای فراهم آوری زمینه‌های انجام این بازدیدهای علمی و اقتصادی خبر داد و در مسئله تأمین مسکن دانش بنیان‌ها نیز خاطر نشان کرد: تأمین مسکن برای اعضای شرکت‌های دانش بنیان را با جدیت پیگیری می‌کنیم تا به نتیجه برسد.


وی به مشکلات ایجاد شده برای شرکت‌های دانش بنیان در دستگاه‌های اجرایی هم اشاره کرد و اظهار داشت: مشکلات مواجه شده با دستگاه‌ها را مکتوب کنید در کمترین زمان بررسی و پیگیری خواهیم کرد.


استاندار فارس در انتها با تأکید بر اینکه آینده کشور در دست شماست و به شما امید داریم، افزود: در عرصه‌های مختلف انسان‌های ارزشمندی داریم؛ اما همیشه کسانی که با تمام وجود در مسیر ایستادگی می‌کنند، مشکلات را تحمل کرده و موانع را در درون خود مرتفع می‌کنند اندک اما ارزشمند هستند پس قدر خود را بدانید و قدردان خداوند باشید.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان