کد خبر: ۱۶۳۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۳
 امام‌جمعه شیراز:

همه ما از گرانی و تورم ناراحتیم

 امام‌جمعه شیراز در خطبه پس از نمازعید فطر گفت: همه ما از گرانی و تورم ناراحتیم و اگر می‌خواهیم این وضعیت به پایان برسد، باید همه ما پای کار آمده و در رشد تولید کشور مشارکت کنیم، چون دولت به‌ تنهایی از عهده این کار برنمی‌آید.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، روز عید فطر روز بسیار مهمّی برای مسلمانان است؛ زیرا پس از یک ماه روزه و تهجّد و عبادت برای گرفتن پاداش الهی آماده می‌شوند؛ لذا این روز از سویی سبب شادی و سرور است، چراکه هر مسلمانی از انجام وظیفه الهی خوشحال و مسرور است، ولی از سویی چون روز دریافت جوائز الهی است، انسان در حالت خوف و دلهره به سر می‌برد از این که نمی‌داند اعمال یک‌ماهه او تا چه اندازه مورد قبول قرار گرفته است.

از این رو مردم مؤمن و متدین شیراز و زائران حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی شاه‌چراغ(ع) پس از یک ماه بندگی و صیام، صبح امروز چهارشنبه ۲۲ فروردین‌ماه نماز عید سعید فطر را به امامت آیت‌الله لطف‌الله دژکام امام‌جمعه شیراز اقامه کردند.

علاوه بر حرم احمد بن موسی (ع) نماز عید فطر در ۷۵ نقطه استان فارس و ۴۰۰ بقعه متبرکه شاخص استان فارس برگزار شد.

همه ما از گرانی و تورم ناراحتیم

آیت‌الله لطف‌الله دژکام امام‌جمعه شیراز در خطبه پس از نمازعید فطر گفت: امروز برای کسانی عید است که نماز و عباداتشان مورد قبول درگاه حق‌تعالی قرار گرفته باشد و امیدوارم خداوند همه ما را در پیشگاه اولیا و پیامبران، شرمنده نکند.


وی افزود: در قنوت نماز امروز گفتیم؛ خدایا هر خیری که به پیغمبر و اهل‌بیت (ع) دادی به ما هم بده و هر شری که از آنها دور کردی را از ما هم دور بفرما. امیدواریم این توفیق را داشته باشیم که از امروز که روز بعد از ماه مبارک رمضان است، تا آخر عمر گناهی را مرتکب نشویم.

نماینده ولی‌فقیه در ادامه بیان کرد: اگر چند نکته را بدانیم، علاقه‌مان به مشارکت بیشتر از قبل می‌شود، اول اینکه همه ما از گرانی و تورم ناراحتیم و اگر می‌خواهیم این وضعیت به پایان برسد، باید همه ما پای کار آمده و در رشد تولید کشور مشارکت کنیم، چون دولت به‌ تنهایی از عهده این کار برنمی‌آید.


آیت‌الله دژکام افزود: شب گذشته رئیس‌جمهور در جلسه‌ای که با تولیدکنندگان داشت، نشان داد که تمام قد پای کار ایستاده است تا مردم را به افزایش حضور در عرصه تولید، دلگرم کند و در سفر سال گذشته هیأت دولت به  این استان نیز به گفته استاندار فارس، ۵۸۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری طی سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ در استان اتفاق می‌افتد که بخش عمده‌ای از این سرمایه‌گذاری بدون دخالت دولت بوده است و خود مردم پای کار آمده‌اند.


وی در پایان گفت: در این روز عید برای همه کسانی که برای عزت کشور و معاش مردم، سرمایه‌هایشان را به میدان آورده‌اند، آرزوی توفیق داریم و دعا می‌کنیم که خداوند متعال، خیر و برکت دنیا و آخرت را به آنها ارزانی دارد.

 

انتهای خبر/224224

نظرات بینندگان