کد خبر: ۱۶۳۳۵۴
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۸ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۳
وصیت‌نامه شهید حسین برهانی‌شیدانی:

برادرانم به‌جای گریه راهم را ادامه بدهید

شهید حسین برهانی‌شیدانی در وصیت‌نامه خود آورده است: برادرانم از شما می‌خواهم که صبر داشته باشید و به‌جای گریه راهم را ادامه بدهید و امیدوارم که فرزندان شما و فرزندان خواهرم، سرباز خمینی بشوند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید حسین برهانی شیدانی یک خرداد ۱۳۴۲ در اصفهان چشم به جهان گشود.

وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام ۱۱ آبان ۱۳۶۱ در ابوغریب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


متن وصیت‌نامه‌
 «بسم‌الله الرحمن الرحیم
الذین امنوا و هاجروا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند الله و اولئک هم الفائزون. (سوره توبه آیه ۲۰)
آنان که ایمان آوردند و هجرت کردند و در راه خدا با مال و جان خویش جهاد نمودند پیش خدا مقامی بزرگ‌تر دارند و آنان، آری هم آنان کامیاب و رستگارند.


به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با درود بر منجی عالم بشریت مهدی موعود و نایب بر حقش امام خمینی و با سلام بر شهدای راه حق و عدالت از کربلا خونبار حسینی تا کربلا خونین خمینی به ندای حرکت آفرین سالار شهیدان حسین که فرمود (هل من ناصر ینصرنی) یعنی آیا کسی هست که مرا یاری دهد، لبیک گفته و مانند هزاران رزمنده مسلمان دیگر که در راه اسلام از جانشان گذشتند به‌سوی جبهه‌های حق علیه باطل روانه می‌شوم و همچنان پیش می‌روم و تا آخرین قطره خونم راه شهیدان افتخار آفرین اسلام را ادامه می‌دهم؛ چون که می‌دانم: (انا لله و انا الیه راجعون) یک شعار نیست؛ بلکه حقیقت است حقیقتی که صالحین را به بهشت برین هدایت می‌کند.

 درود بر شما پدر گرامی و مادر عزیزم که مانع رفتن من به جبهه نشدید، بلکه مرا تشویق کردید و به من روحیه شهادت طلبی دادید.


من از شما می‌خواهم که برایم گریه نکنید؛ بلکه برای حسین و یارانش گریه کنید و افتخار کنید که فرزندتان جانش را در راه اسلام داده و فرض کنید که شب عروسی من است و برایم خوشحال باشید و بر سر مزارم با شربت و شیرینی از مردم پذیرایی کنید تا روح من آرام بگیرد و بدانید که راه حسین را پیمودم.

و تو خواهرم مانند زینب راه را بپیما و شما برادرانم نکند در سوگ من بنشینید؛ بلکه یک‌لحظه آرام نگیرید و با دشمنان خدا پیکار کنید و نگذارید که خون شهیدان به هدر برود و من به‌عنوان یک برادر کوچک‌تر از شما می‌خواهم که صبر داشته باشید و به‌جای گریه راهم را ادامه بدهید و امیدوارم که فرزندان شما و فرزندان خواهرم سرباز خمینی بشوند و پرچم (نصر من الله و فتح قریب) به رهبری امام خمینی را در جهان برافرازند و بدین محمد جانی تازه بخشند.

و اما چند سخنی با هم‌وطنان، شما ای ملت رنج کشیده و ستم دیده، نکند یک لحظه از خدا غافل بشوید بلکه مانند کوه استوار و مانند دریا در مقابل دشمنان خدا خروشان باشید و از فرمان امام خمینی سرپیچی نکنید که در روز قیامت هیچ عذری نمی‌توانید بیاورید و نگذارید افراد خود فروخته و منافق در بین شما رخنه کنند و ضربه به اسلام بزنند که در این صورت قلب امام را به درد می‌ْآورید و بدانید که مسئول هستید.

 در پشت جبهه به رزمندگان و جنگ زدگان کمک کنید و در راه خدا انفاق کنید که خدا پاداش بزرگی به شما می‌دهد و راه شهیدانی که به‌خاطر اسلام فدا شدند و به لقاءالله پیوستند را ادامه دهید و در این راه کوتاهی نکنید که عذاب جهنم بسی عظیم است و در آخر از پدر گرامی، مادر عزیز، خواهر ارجمند و برادران انقلابیم صمیمانه می‌خواهم که مرا حلال کنند و از تمام خویشاوندان و آشنایان برایم حلالیت بطلبند و سلام مرا به برادران انجمن اسلامی برسانید.
والسلام
حسین برهانی شیدانی مورخ: ۱۳۶۱/۱/۱۴

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان