کد خبر: ۱۶۳۳۶۲
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۸ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
وصیت‌نامه شهید سید کریم حسینی:

بر سنگ قبرم ننویسید جوان ناکام

شهید سید کریم حسینی در وصیت‌نامه خود آورده است: پس از شنیدن خبر مرگ من دو کار حتماً بکنید اول اینکه همان کاری را که شب عروسی من می‌خواهید بکنید شب اول قبرم بکنید؛ دوم این‌که روی سنگ قبرم ننویسید جوان ناکام چون تنها آرزوی ما همین است و این مرگ شیرین‌ترین مرگ است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید «سید کریم حسینی» ۲ شهریور ۱۳۳۷ در رهنان چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام پنج آبان ۱۳۶۰ در دارخوئین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید: 
 
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
اللهم اجعلنی من جندک فان جندک هم الغالبون و اجعلنی من حزبک فان حزبک هم المفلحون و اجعلنی من اولیائک فان اولیائک لاخوف علیهم و لاهم یحزنون.


خدایا: مرا از سربازان خودت قرار ده که تنها سربازان تو پیروز و غالب‌اند و مرا از دوستان خودت قرار ده که تنها دوستان تواند که فقط ترس از تو دارند و بس و هیچ ترس از دیگران ندارند و هیچ حزن و اندوهی از دیگران ندارند و بعد که چنین شدم و مرا چنین قرار دادی «اللهم ارزقنا الشهاده فی سبیلک».


خدایا شهادت در راه خودت را نصیب و روزی من گردان که شیرین‌ترین مرگ است.


آری اگر شهادت در کار نبود باید که می‌گفتم که اصلاً مستکبر و مستضعف معنی ندارد و اصلاً جامعه بی‌معنی و بی‌محتواست. ولی شهادت است که خون تنها نیست، بلکه به دنبال خون پیام دارد؛ آن هم نه پیام عامیانه که پیام آتشین و خروشنده همچون پیام خون حسین یعنی زبان زینب در شام در خانه ظلم و ستم و استکبار جهانی و چنان فریادی که خشم همه مردم مستضعف را که عمری را اسیر و برده یزید بودند، به خروشیدن آورد و چنین گفت، ای مردان و ای زنان و ای همه، بدانید پیام برادرم به شما یک چیز بود و بس.
 
و آن بودن در صحنه حق و باطل نباشید. چه بر گرد خانه خدا در چرخش باشید، چه بر گرد کاخ سبز معاویه هر دو یکسان است و باید بگویم ای گروه به‌اصطلاح مجاهدین خلق شما وقتی در صحنه حق نیستید در هر لباسی که می‌خواهید باشید.
 
و ای سرباز عراقی تو همچون در صحنه حق نیستی در هر کجا که می‌خواهی باش. چه به نام مسلمان عرب باشی و چه به نام یهود اسرائیلی. آری شهادت است که مرز حق و باطل را مشخص می‌کنید آری حسین (ع) با پیام و خونش به مستضعفین عالم گفت که ای مستضعفین در هر کجا که هستید اگر می‌توانی بمیران و اگر نمی‌توانی بمیر.

و ای مسلمان در هر کجا هستی اگر می‌توانی بمیران از چه گروهی؟ از مشرکین و کسانی که سد راه خدا می‌شوند در هر لباسی که باشند. چه در لباس مجاهد خلق و چه در لباس عرب عراقی باشند و چه در لباس فدایی خلق باشد و چه در لباس مقدس روحانی و اگر نمی‌توانی بمیر.


ملتی که شهادت برای او سعادت است پیروز است. (امام خمینی)
و راستی چه زیبا می‌گوید این زبان علی در کام این پیر همیشه بیدار و راستی بعد از چند سالی که از پیروزی این انقلاب مکتبی می‌گذرد. آیا برای آمریکا جنایت‌کار و دست نشانده‌های داخلی‌اش بس نیست که به این سخن زنده و شاهد امام ما ایمان پیدا کرده باشند.


راستی مردمی که شهادت را طالب‌اند پیروزند و نمونه‌اش را ما در جبهه‌ها روشن و واضح دیده‌ایم و هر روز می‌بینیم که سربازان حزب بعث عراق با کامل‌ترین تجهیزات و زیادترین نیرو چگونه توجیه کردن آن را ندارم و آن در یک کلمه این‌که برادران ما در حالی به سوی شهادت می‌روند که گویا شب اول عروسی آنان است و از هم سبقت می‌گیرند تا این‌که اگر قرار است کسی در این گروه زخمی یا شهید شود اولین کس او باشد.
 
پس چنین مرگی که مرگ انتخابی بوده ناکام نیست. پس حتماً بعد از شنیدن خبر مرگ من دو کار حتماً بکنید اول: اینکه همان کاری را که شب عروسی من می‌خواهید بکنید شب اول قبرم بکنید. دوم: این‌که روی سنگ قبرم ننویسید جوان ناکام چون تنها آرزوی ما همین است و بس و این مرگ شیرین‌ترین مرگ است.


ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین مرگ بر آمریکا و شوروی و همه جنایت‌کاران جهان
درود بر امام خمینی امام همه مسلمین جهان - درود بر روحانیت متعهد و مسئول پیرو خط امام درود بر همه نهضت‌های آزادی بخش جهان بر ضد آمریکا جنایت‌کار و شوروی تجاوزگر.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان