کد خبر: ۱۶۳۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۹ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
امام‌جمعه موقت شیراز:

نباید مسئله غزه در افکار عمومی جهان به حاشیه رانده شود

امام‌جمعه موقت شیراز با اشاره به فرمایش اخیر رهبر معظم انقلاب درباره مسئله فلسطین، گفت: نباید اجازه داده شود که مسئله غزه از اولویت افکار عمومی مردم دنیا کنار رود؛ چون طوفان الاقصی منجر به اضمحلال و نابودی رژیم صهیونیستی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،  حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالرضا محمودی امام‌جمعه موقت شیراز در خطبه‌های نمازجمعه امروز ۲۴ فروردین‌ماه شیراز اظهار کرد: طوفان الاقصی منجر به اضمحلال و نابودی رژیم صهیونیستی می‌شود و علت این نابودی نیز این است که طی ۷۸ سال گذشته از اشغال فلسطین، این رژیم در هیچ برهه‌ای این‌طور وضعیت بحرانی و مهلک نداشته است.


وی ادامه داد: افکار عمومی دنیا، حتی در پایتخت آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین حامی رژیم صهیونیستی نیز راه‌پیمایی‌های اعتراضی انجام می‌شود.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمودی اضافه کرد: جنایات ماه‌های گذشته رژیم صهیونیستی نشان داد که اساس تمدن غرب بر حرکات ددمنشانه استوار شده و زمانی سبب حمله به هیروشیما و ناکازاکی می‌شود و زمانی قتل‌عام یک میلیون شهروند عراقی و امروز کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع غزه را رقم می‌زند.


امام‌جمعه موقت شیراز با اشاره به حمله موشکی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، گفت: آنها می‌خواستند با این اقدام بحران را به خارج از مرزهای خود منتقل کنند و هجمه‌های جهانی علیه خود را کاهش دهند، اما با تدبیر رهبر الهی رهبر معظم انقلاب، این نقشه آنها نقش بر آب شد.


استفاده از همت، سرمایه‌ها و ابتکار مردم راهکارهای استفاده از مشارکت مردمی در جهش تولید
امام‌جمعه موقت شیراز با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر اساس اولویت‌بندی، مهم‌ترین مسئله امسال کشور را جهش تولید با مشارکت مردم دانستند، گفت: چنان‌که ایشان فرمودند، استفاده از همت بالای و سرمایه‌های مردم به نفع خودشان و بهره‌گیری از ابتکار مردم راهکارهای استفاده از مشارکت مردمی در حرکت جهشی تولید است.


محمودی افزود: استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌های مستقر در فارس و حضور آحاد مردم در عرصه تولید فرصتی مغتنم برای جهش است.


وی گفت: شعار تعیین شده امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به این معنا است که باید با تمرکز همه ظرفیت‌ها و مشارکت مردم و مجموعه مدیریتی، اجرایی و نظارتی حرکتی جهشی و اقداماتی سریع انجام شود.


امام‌جمعه موقت شیراز با بیان اینکه مسئولان باید قدر مشارکت مردم را بدانند، گفت: تاسی و تمکین از فرمان‌های رهبر با شعار نیست و خوشبختانه فارس از استان‌های پیشرو در تمکین فرمایش‌های رهبر در عرصه تولید بوده و توفیقات بزرگی نیز به‌دست‌آمده اما این نباید موجب توقف شود، بلکه قطار جهش تولید باید سریع‌تر حرکت کند.


محمودی گفت: بر اساس تجربه‌ها، از ابتدای انقلاب تا اکنون هر گاه مردم به‌عنوان ولی‌نعمت‌های مسئولان در عرصه‌ای حضور پیدا کرده‌اند، فرجام موفقی داشته است و نمونه آن از هشت سال دفاع مقدس تا جریان مدیریت مساوات در شیوع ویروس کرونا قابل‌مشاهده است که با وجود دشواری‌های اقتصادی، مردم دست افتاده‌ها و نیازمندان را گرفتند.


خطیب نمازجمعه شیراز با اشاره به آیه‌ای قرآن کریم، اضافه کرد: حتی هنگامی که خداوند می‌خواهد پیامبر اکرم را یاری کند، می‌فرماید که از طریق یاری مردم و یاری خدا این نصرت را می‌رساند.

وی ادامه داد: هشتم شوال ۱۳۴۴ گروه وهابیت اقدام به تخریب قبرستان بقیع کرد و این بدعت گذاران که با اقدامات خود تیشه به ریشه دین می‌زنند، بقاع فرزندان امام علی (ع) را که بر اساس حدیث نبوی از بقاع بهشت است تخریب کردند.


محمودی با اشاره به سالروز گرامیداشت ارتش جمهوری اسلامی در ۲۹ فروردین، ضمن تبریک این روز، گفت: حافظه تاریخی مردم ایران به خوبی خدمات ارتش سرافراز را به‌خاطر دارد.

 

انتهای خبر/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان