کد خبر: ۱۶۳۳۷۶
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۸ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
وصیت‌نامه شهید حمیدرضا نهاوندی:

وحدت را فراموش نکنید

شهید حمیدرضا نهاوندی در وصیت‌نامه خود آورده است: برادران و خواهرانم وحدت را فراموش نکنید که راه نابودی این انقلاب تفرقه است. ما باید سختی‌های انقلاب را به خاطر خدا تحمل کنیم و به دنبال راحتی نگردیم، زیرا خداوند فرموده است که در این دنیا برای انسان راحتی نیست و ما انسان را در سختی آفریدیم.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید حمیدرضا نهاوندی در سال ۱۳۴۵ در اشترینان و در خانواده‌ای متوسط، مسلمان و متعهد به دنیا آمد و در سایه مهر و محبت پدر و مادری مسلمان پرورش یافت. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در شهر اشترینان شهر به اتمام رساند.


 وصیت‌نامه شهید
الذین قتلوا فی سبیل اله فلن یضل اعمالهمآنان که در راه خدا کشته شدند، خدا هرگز رنج و اعمالشان را ضایع نگرداند. سوره آل‌عمران 


شهادت عشق است و حالا شما ما را از معشوق می‌ترساند.

سپاس خداوندی را که بزرگ‌تر از آن است که بتوان وصفش کرد و درود بر محمد و آل محمد (ص) که برگزیده خداست و سلام بر امام امت خمینی کبیر، این اسوه زمان، امامی که فریاد جهان‌خواران را در سینه‌هایشان خفه کرد و سلام بر امت همیشه بیدار و در صحنه حاضر.


خداوندا مرا ببخش که نتوانستم برایت بنده‌ای مفید و عابد باشم، خدایا بندهای نفسانی را از پاهایم بازکن تا بهتر بتوانم تو را بشناسم.


معبودم الله، مکتبم اسلام، حزبم حزب‌الله و رهبرم روح‌الله

خداوند را سپاس می‌گویم که مرا در این برهه از زمان به دنیا آورد و به من توانایی داد تا در صف جندالله قرار گیرم.

چه معامله‌ای از این بهتر که خون بدهی و خون‌بهایت قرب خدا باشد تا نزد پروردگارت روزی بخوری و با ائمه اطهار باشی و از آتش دوزخ رهایی یابی و در بهشت و در نعمت‌های الهی غوطه‌ور باشی، مگر این مقام را به غیر از راه شهادت می‌توانی کسب کنی. اکنون باز یوم‌الله دیگری است، حماسه عاشورای ۶۰ هجری تکرار شده است، حسین زمان ما خمینی ندای هل من ناصر ینصرنی را سر داده است.


این که ما می گوئیم حسین جان اگر در آن فضای داغ و خونین جز عده‌ای معدود کسی تو را یاری نکرد و ندای تو را لبیک نگفت ما پیروانت در فضای گرم و خونین ایران زمین، دست مردانی مشت کرده و به ندای غریبت لبیک می‌گوییم.


ای امت شهید پرور از خداوند بخواهید که خدای نکرده به خاطر مادیات این دنیای پست از امام و حسین زمان خمینی بت‌شکن دست برندارید. امت شهیدپرور تنها راهی که ما می‌توانیم خدا را از خود راضی کنیم زیر پا گذاشتن هواهای نفسانی به خاطر خدا و کوشش در راه اسلام است.


برادران و خواهرانم وحدت را فراموش نکنید که راه نابودی این انقلاب تفرقه است. ما باید سختی‌های انقلاب را به خاطر خدا تحمل کنیم و به دنبال راحتی نگردیم، زیرا خداوند فرموده است که در این دنیا برای انسان راحتی نیست و ما انسان را در سختی آفریدیم. خدای نکرده یک وقت نشود که ما انقلاب را فراموش کنیم که خداوند از مؤمنین پیمان گرفته است که آنها در مقابل ظالمان بایستند و یاور مظلومان باشند.


پدر و مادر عزیزم و دیگر خویشاوندان امیدوارم مرا حلال کنید. پدر و مادر شما خیلی برایم زحمت کشیدید و من نتوانستم دِین خود را نسبت به شما ادا کنم و همسرم نیز همین‌طور.


خواهران و برادرانم امیدوارم که راه امام را بروید و هدفتان فقط اسلام باشد. وقتتان را به بطالت نگذرانید و با خدا ارتباطتان را زیاد کنید. مساجد و اجتماعات مذهبی را ترک نکنید و با صبر و خوشحالی و خنده رویی خودتان پوزه منافق صفتان را به خاک بمالید.


از مادر و برادران و خواهرانم می‌خواهم که در تربیت کودکان خود حداکثر سعی‌شان را بکنند و از برادران هم‌کلاسیم، از طلبه‌ها و همه دوستان می‌خواهم که راه امام را رها نکنید و ارتباط خودتان را با خداوند بیشتر کنید و در پایان از همه شما می‌خواهم که مرا حلال کنید و بعد از شهادتم مرا از اعمال خیر خود بی‌نصیب نگذارید و نیز می‌خواهم که تا حد امکان تمام مستحبات کفن و دفن و دعاها و نمازهای مستحبی میت را بهره‌مند گردانید.


پدر و مادرم از خداوند برایم طلب مغفرت بخواهید و از همسرم می‌خواهم که اگر بچه‌دار شدیم در تربیت فرزندمان حداکثر سعی و کوشش خود را بکند.


انتهای خبر/
       

نظرات بینندگان