کد خبر: ۱۶۳۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۶ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۳

اسامی معلمان نمونه فارس اعلام شد

سرپرست معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره‌کل آموزش و پرورش فارس اسامی هشت معلم نمونه این استان که به مرحله کشوری معرفی شده‌اند را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،علی علوی سرپرست معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره‌کل آموزش و پرورش فارس در تشریح فرآیند انتخاب معلمان نمونه در سال تحصیلی جاری در استان فارس اظهار کرد: در راستای گرامیداشت مقام معلم و افزایش دقت در انتخاب معلمان نمونه برای اولین بار با شیوه‌ای نوین این انتخاب انجام شد.

وی افزود: بر اساس بخشنامه وزارتی فرآیند انتخاب معلمان نمونه در استان فارس از ابتدای بهمن‌ماه آغاز شد و در ابتدا دبیران ستاد‌های بزرگداشت هفته معلم در نواحی و مناطق و شهرستان‌ها انتخاب و جلسات توجیهی برای آن‌ها برگزار شد.

علوی تصریح کرد: در این فرآیند شاخص‌ها در چند بخش بود، از جمله بخش مستندات که شامل سنوات، تألیفات، پژوهش‌ها، تحقیقات، ضمن خدمت‌ها، تشویقات مدارک تحصیلی می‌شد و بخش دیگر مربوط به کیفیت تدریس و توانمندی آموزشی معلمان درکلاس بود که به صورت حضوری انجام شد و طی آن معلمان عملاً در کلاس درس به تدریس می‌پرداختند.

وی ادامه داد: در هر منطقه آموزشی تیمی ۳ نفره از معلمان سرآمد به عنوان داور انتخاب و تدریس عملی معلمان را در کلاسی رسمی و حضوری و در فرصتی ۲۵ تا ۳۰ دقیقه‌ای ارزیابی و افراد برتر را معرفی می‌کردند.

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم در استان فارس بیان کرد: حضور دانش‌آموزان، معلمان و اولیای دانش‌آموزان هر مدرسه در انتخاب معلمان نمونه و امتیاز دادن به هریک از معلمان از ویژگی‌های روش جدید گزینش معلمان نمونه در سال تحصیلی جاری بود، لذا دانش‌آموزان، سایر معلمان و اولیا می‌توانستند با مراجعه به سایت my.medu.ir به معلمان مورد نظر خود امتیاز دهند و این امتیاز در انتخاب نهایی معلمان نمونه مؤثر بود.

وی ادامه داد: در مرحله مدرسه‌ای بیش از ۱۳ هزار و ۴۲۰ نفر متقاضی، مورد ارزیابی قرار گرفتند و از این تعداد ۸۷۳۰ نفر که دارای شرایط ارزیابی بودند به مرحله منطقه راه یافتند و ۵۴۰ داور در سطح استان، به ارزیابی مستندات ارائه شده پرداختند و از هر منطقه ۳ نفر انتخاب شدند و در نهایت ۱۸۰ معلم به عنوان منتخب سه دوره تحصیلی به مرحله استانی معرفی شدند.

علوی گفت: همه ۱۸۰ نفر منتخب در مرکز استان در مرحله ارزیابی عملی و حضوری به مدت ۴ روز مشارکت کردند و پس از انجام فرآیند ارزیابی توسط ۱۵ داور در کیفیت تدریس، تعداد ۸ نفر به عنوان معلمان برتر استانی به مرحله کشوری معرفی شدند.

سرپرست معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره‌کل آموزش و پرورش فارس افزود: این فرایند ویژه معلمان شاغل که در مدارس تدریس می‌کنند، می‌شود لذا مدیران، معاونان، مشاوران، مربیان پرورشی و بهداشت طی فرایند دیگری ارزیابی و رقابت آن‌ها در مرحله استانی پایان می‌یابد بنابراین در این حوزه تعداد ۳۰ نفر به عنوان برترین استانی معرفی می‌شوند که از این تعداد، ۱۶ نفر مدیر و بقیه نیز شامل معاونان، مشاوران، مربیان پرورشی و بهداشت می‌شود.

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم دراستان فارس ادامه داد: در سال گذشته با انتخاب ۵ منتخب استان فارسی از مجموع ۱۶ منتخب کشوری یکی از بهترین نتایج و رتبه‌ها در فرآیند انتخاب معلمان نمونه کشوری برای استان فارس رقم خورد.

علوی اسامی این ۸ نفر را اعلام کرد و گفت: سید مرتضی شیخ‌الاسلامی از لارستان، مجید هوشمندی از سپیدان، فرشید احمدی‌نیا از مرودشت، زهرا خوشبخت از می‌مند، رقیه آقاحسینی از ناحیه ۴، مریم پارسایی از دشمن زیاری، فاطمه زارع از ناحیه ۲ و سیده فاطمه موسوی از خرامه به عنوان ۸ معلم نمونه استان به مرحله کشوری معرفی شدند.

وی اضافه کرد: منتخبین استانی برای شرکت در مرحله کشوری از ابتدای اردیبهشت‌ماه در تهران حضور می‌یابند تا در مرحله ارزیابی حضوری مشارکت کنند.

انتهای خبر/

منبع: ایسنا
برچسب ها: اموزش پرورش ، معلم ، علوی
نظرات بینندگان