کد خبر: ۱۶۳۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری:

آبگرفتگی تاکنون در فارس گزارش نشده است

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس با بیان اینکه هم‌اکنون شاهد نزول رحمت الهی در سطح استان به خصوص شهرستان‌های جنوبی فارس هستیم، گفت: تاکنون آبگرفتگی در شیراز و شهرستان‌ها اعلام نشده است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، غلامرضا غلامی گفت: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی بارش‌ها به خصوص در شهرستان‌های جنوبی استان فارس داراب شدت بیشتری است.

وی با بیان اینکه بارش‌ها خوب بوده است به عنوان مثال صبح امروز، ۲۸ فروردین تاکنون قریب ۳۶ میلی‌متر باران در فراشبند داشتیم و این تازه ابتدای امروز است و قطعاً تا شب انتظار بیشتری خواهیم داشت، افزود: تاکنون آبگرفتگی و یا بروز مشکلی در شیراز و شهرستان‌های استان نداشته‌ایم.

غلامی اظهار کرد: به دلیل هشدار‌های هواشناسی امروز، ۲۸ فروردین مدارس شهرستان‌های جنوبی استان نظیر مهر، لامرد، گراش، لارستان، اوز، جویم، خنج، فراشبند و زرین دشت به صورت غیرحضوری در سامانه شاد دائر کردیم یعنی تعطیلی مدارس نداریم بلکه روش تدریس غیرحضوری است.

وی بیان کرد: ستاد مدیریت بحران برنامه‌های خود را به همه فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده و تمام مرخصی‌ها لغو و مسئولان اجرایی در محل کار خود حاضرهستند و همه دستگاه‌های ستاد مدیریت بحران موظف شدند تا انتهایی‌ترین لایه ارتباطی خود وضعیت جوی استان را به عنوان مهم‌ترین وظیفه خود اطلاع‌رسانی کنند.

آبگرفتگی تاکنون در فارس گزارش نشده است

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس ادامه داد: به عنوان مثال امور عشایر موظف شده است تا به همه عشایر در سطح استان اطلاع دهد که در این شرایط به هیچ عنوان کوچ نکنند و مراقب وقوع سیلاب باشند. ورزش و جوانان هم به عموم ورزشکاران و جوانان اطلاع‌رسانی کند تا به دلیل احتمال صاعقه از صعود به ارتفاعات جلوگیری کنند و به همین ترتیب جهاد کشاورزی، راهداری و... نیز باید به جامعه مخاطب خود اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهند.

وی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم تا همه چیز به صورت مدیریت شده پیش‌رود تا خطرات احتمالی ناشی از بارش‌های رگباری را کاهش داده یا به صفر رسانیم.

 

انتهای خبر/

 

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان