کد خبر: ۱۶۳۴۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
در نشست قرارگاه محرومیت‌زدایی شیراز مطرح شد؛

اعتبار هر دستگاه‌ در سند محرومیت‌زدایی مشخص باشد

در نشست هیأت‌رئیسه قرارگاه محرومیت‌زدایی و صیانت از سومین حرم اهل‌بیت (ع) شیراز بر ضرورت مشخص‌شدن اعتبار و تکلیف هر دستگاه در سند محرومیت‌زدایی تأکید شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،نخستین جلسه هیأت‌رئیسه قرارگاه محرومیت‌زدایی و صیانت از سومین حرم اهل‌بیت (ع) در سال ۱۴۰۳ به میزبانی فرمانداری شیراز برگزار و در این جلسه ضمن بررسی آخرین وضعیت سند محرومیت‌زدایی بر همگرایی و اهتمام برای رفع محرومیت از نقاط کم‌برخوردار تأکید شد.

 لطف‌الله شیبانی در این جلسه که راهبرد محرومیت‌زدایی از سطح این شهرستان را مورد بررسی قرار می‌داد، اظهار کرد: باید برای رفع محرومیت از محلات این شهرستان اهتمام شود، ضمن اینکه مطابق سند تکلیف هر دستگاه مشخص باشد.

فرماندار شیراز که به‌عنوان رئیس قرارگاه محرومیت‌زدایی و صیانت از سومین حرم اهل‌بیت (ع) شیراز سخن می‌گفت، بر نقش هر دستگاه در رفع محرومیت تأکید و بیان کرد: رویکرد محرومیت‌زدایی باید اساس کار دستگاه‌ها باشد و این مهم در اولویت قرار گیرد.

 سید ابراهیم حسینی، نیز در این جلسه با بیان اینکه اعتبارات هر دستگاه در این سند باید مشخص باشد، اظهار کرد: محرومیت‌زدایی تنها وظیفه شهرداری نیست و همه دستگاه‌ها باید ورود کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بر اساس اختیارات قانونی شورا خواستار پای‌کار آمدن همه دستگاه‌های اجرایی دخیل در امر محرومیت‌زدایی شد.

 محمدحسن اسدی نیز که در این جلسه از اهتمام شورای اسلامی شهر و شهرداری کلان‌شهر در دوره ششم مدیریت شهری بر رفع محرومیت از نقاط کم‌برخوردار سخن می‌گفت، به اختصاص ۳ درصد از بودجه سالانه عمرانی در این راستا اشاره و بیان کرد: باید سند محرومیت‌زدایی ۴۰ محله به‌عنوان سندی هدف برای دیگر محلات کم‌برخوردار قرار گیرد.

 وی با اشاره به اهمیت همگرایی و اهتمام همه دستگاه‌ها در رفع محرومیت، بر همگرایی و استفاده از همه منابع برای انجام این مهم تأکید کرد.

 شهردار شیراز همچنین سال ۱۴۰۳ را باتوجه‌به همدلی و همکاری بین مسئولان سالی طلایی برای خدمت‌رسانی و به‌ویژه محرومیت‌زدایی دانست.

 اسدی همچنین از اختصاص اعتبار ۶۰۰ میلیاردتومانی در بودجه سال جاری برای محرومیت‌زدایی که معادل ۳ درصد بودجه عمرانی امسال شهرداری شیراز است، خبر داد.

 مجید علیپور نیز که از تلاش برای رفع محرومیت از چهره نقاط کم‌برخوردار شهرستان شیراز سخن می‌گفت، بر سیاست‌گذاری و تهیه شناسنامه برای پروژه‌ها و محلات و فعالیت همه دستگاه‌ها تأکید کرد.

 وی با بیان اینکه در این جلسه هیئت‌رئیسه باید سیاست‌های کلیدی مشخص و سند تدوین شود، بیان کرد: باید بر مبنای این سند نیازها احصا و عزمی جدی در این راستا شکل گیرد.

 جانشین فرماندهی سپاه فجر در قرارگاه حضرت احمد بن موسی (ع) همچنین گفت: محرومیت‌زدایی در دوره فعلی شورای شهر به ادبیاتی رایج تبدیل‌شده و قابل‌تقدیر است.

 سیده مریم حسینی، رئیس کمیته محرومیت‌زدایی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه بر انجام وظایف هر دستگاه و همچنین تعیین اعتبارات آن‌ها تأکید کرد و با اشاره به اقدامات محرومیت‌زدایی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز در ۱۵۲ محله تصریح کرد: اقدامات ارزنده‌ای در سطح محلات کم‌برخوردار در مناطق مختلف روی داده است که باید در این گام ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی نیز با همگرایی پای‌کار آیند.

 محمدعلی راضی، معاون شهردار شیراز نیز در این جلسه به تشریح سند ۱۵۲ محله در دو مرحله ۴۰ و ۱۱۲ محله و همچنین وظایف ۱۸ دستگاه در قرارگاه پرداخت.

انتهای خبر/

منبع: ایکنا
نظرات بینندگان