کد خبر: ۱۶۳۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۷ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
وصیت‌نامه شهید محمدعلی یاری:

از خون شهیدان پاسداری کنید

شهید محمدعلی یاری در قسمتی از وصیت‌نامه خود آورده است: از شما مردم تقاضا می‌کنم مبادا باعث شکست انقلاب شوید، مبادا بگذارید این گروه‌های به اصطلاح طرف‌دار خلق ضربه‌ای به انقلاب و به اسلام وارد کنند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد،  «شهید» شاهد شهود عرفانی شده و نقش خوبی‌ها را در چهارفصل گیتی نمایان کرده است. او چشم ستارگان آسمان را روشن و ققنوس هشت جنت در هفت‌آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشوده و فرشتگان را نوازشگر روح ناب خود کرده است.


رهبر فرزانه انقلاب، بارها در بیاناتشان به این نکته اشاره داشته‌اند که «وصیت‌نامه شهدا را بخوانید…» این توصیه در کلام گهربار حضرت امام خمینی (ره) نیز دیده می‌شود. در این مجال فرصتی دست داده تا مروری داشته باشیم برگزیده‌ای از وصیت‌نامه شهدا


وصیت‌نامه شهید 
بسم رب الشهدا و المستضعفین
 "و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیا عند ربهم یرزقون" چنین مپندارید که آنها که در راه خدا کشته شده‌اند مرده‌اند؛ بلکه زنده‌اند و نزد خدا روزی می‌خورند. با درود رهبر انقلاب امام خمینی (ره) و با سلام به مردم ستم‌دیده شما مردمی که سال‌ها زیر چکمه‌های ابرقدرت‌ها دست و پا می‌زدید و به لطف الهی و رهبری امام خمینی (ره) انقلاب کردید چقدر شهید دادید و چقدر مجروح؟ حالا باید از خون شهیدان و معلولین پاسداری کنیم.

متوسل به خدا شویم تا عمر امام را تا ظهور حضرت مهدی (عج) طولانی بگرداند از شما مردم تقاضا می‌کنم مبادا باعث شکست انقلاب شوید مبادا بگذارید این گروه‌های به اصطلاح طرف‌دار خلق ضربه‌ای به انقلاب و به اسلام وارد کنند.


سخنی با خانواده‌ام: سلام به پدر و مادر عزیزم پدر و مادر شما آرزوهایی برای من داشتید و سال‌ها منتظر بودید که مرا در زندگی خوب و شرافتمندانه‌ای ببینید؛ ولی من زندگی بهتر را انتخاب کردم و آن جهاد در راه خدا و مبارزه با دشمنان اسلام است من راه را ادامه خواهم داد تا سر حد شهادت شما از اینکه فرزندی در راه خدا دادید باید خوشحال باشید که توانستید امانت خدا را نزد خدا برگردانید شما می‌دانید چقدر مادرها جوان‌های خود را در راه خدا داده‌اند و باز هم باید بدهند سخنی با خواهران و برادران امیدوارم شما هم مثل برادران و خواهران شهید داده دیگر باشید و از اینکه برادر خودتان را در راه خدا داده‌اید خوشحال باشید و افتخار کنید که فقط در راه خدا دادید امیدوارم خدا به شما هم صبر بدهد برادرانم شما هم به جبهه بروید و اسلام را زنده نگهدارید.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان