کد خبر: ۱۶۳۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
مدیرکل زندان‌های فارس:

۵۰۶ زندانی جرائم غیرعمد در فارس آزاد شدند

مدیرکل زندان‌های فارس با اشاره به آزادی ۵۰۶ زندانی جرائم غیرعمد در فارس گفت:همواره نیازمند کمک مردم و خیرین شریف استان برای رهایی این انسان‌های گرفتار غیرعمد هستیم، پویش اجتماعی سهم من ۴۰ یک اقدام مهم و فرصتی برای همه هم استانی‌ها است که برای دومین سال جاری در حال اجراست، بیش از ۶ هزار تراکنش انجام و کمکی بالغ بر ۶ میلیارد تومان حاصل شده که ان‌شاءالله شاهد تداوم آن خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید کاظم موسوی در آیین آزادسازی تعدادی از این زندانیان در محل اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی فارس با تقدیر از اقدام قاطع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ کوبنده به رژیم غاصب صهیونیستی گفت: سپاه همواره در همه امورات مهمی مانند جبهه‌های جنگ با مستکبران، دفاع از حرم در قالب جبهه مقاومت، امنیت کشور، عمران و سازندگی پیش‌گام است و با ورود به حوزه کمک به زندانیان نیازمند نیز با راه‌اندازی پویش نذر رهایی توان مدیریتی در حوزه خیرین و کمک به مستضعفین و نیازمندان جامعه را نیز به منصه ظهور رساند.

وی با اشاره به حضور ۴۵ بانوی زندانی جرائم غیرعمد و مالی عدم حضور این زنان در کانون خانواده‌هایشان را تأثربرانگیز خواند و افزود: آزادی این بانوان زندانی باید در اولویت قرار گیرد.


رئیس‌کل دادگستری استان فارس با تأکید بر اینکه قضات دادگستری فارس نیز با اعمال مجازات‌های جایگزین حبس زمینه رهایی ۱۰ هزار و ۱۲۰ زندانی را در طول یک سال اخیر فراهم ساخته‌اند، افزود: این روند در سال جاری نیز مطابق با اهداف تعیین شده در سند تحول و تعالی قوه قضاییه ادامه می‌یابد.


وی همچنین پویش «سهم من ۴۰» را از جمله اقدامات مؤثر ستاد دیه خواند و خواستار مشارکت سپاه فجر استان در فضای مجازی جهت اطلاع‌رسانی این پویش شد.


نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس همچنین گفت: با مشارکت مردم و جمع‌آوری کمک‌های اندک می‌توان خانواده‌های بسیاری را از بند زندان و آسیب‌های آن رهانید.

۵۰۶ زندانی جرائم غیرعمد در فارس آزاد شدند


اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های فارس نیز در این مراسم گفت: در پویش نذر رهایی که در اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها آغاز شده است تا به امروز که شاهد پانزدهمین رویداد آن هستیم، با محوریت بسیج و سپاه فجر آفرین فارس تاکنون شاهد آزادی ۳ هزار نفر از زندانیان واجد شرایط و غیرعمد مشکلاتشان پیگیری شده و آزادی آنان فراهم شده است.


وی افزود: در این نوبت از نذر رهایی ۱۴۰ نفر از زندانیان محکوم غیرعمد با فرایندی که ترسیم شده، موجبات استخلاصشان از زندان فراهم شده است که شاهد جشن رهایی تعدادی از آنان به‌صورت نمادین هستیم.


ابراهیمی از پیگیری روند آزادی حدود ۵۰۰ زندانی واجد شرایط که پرونده‌هایشان در هیئت‌های صلح و سازش مطرح شده، توسط کانون‌های بسیج خیرین و متنفضین خبر داد که پرونده آنان پیگیری، مشکلاتشان در پرونده‌های دعاوی با شکات و.. رفع و از ورود آنان به زندان‌ها پیشگیری شده است.


مدیرکل زندان‌های فارس در ارتباط با جشن‌های گلریزان ستاد دیه نیز گفت: در ماه رمضانی که گذشت، شانزده جشن گلریزان در سطح شهرستان‌های استان برگزار شد که خیرین و نیک‌اندیشان به‌صورت نقدی، تعهد معتبر و چک بیش از ۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به این جشن‌ها کمک کرده‌اند.


رئیس ستاد دیه فارس از آزادی بیش از ۶۵۰ زندانی جرائم غیرعمد هم در یک سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های فارس حضور دارند که با استفاده از ظرفیت کمک‌های خیرین، ظرفیت‌های قانونی، پویش سهم من ۴۰، تأسیسات قضایی - حقوقی، اخذ تخفیف از شکات و... بتوانیم در آزادی این اشخاص از زندان اقدام کنیم.


وی تأکید کرد: همواره نیازمند کمک مردم و خیرین شریف استان برای رهایی این انسان‌های گرفتار غیرعمد هستیم، پویش اجتماعی سهم من ۴۰ یک اقدام مهم و فرصتی برای همه هم استانی‌ها است که برای دومین سال جاری در حال اجراست، بیش از ۶ هزار تراکنش انجام و کمکی بالغ بر ۶ میلیارد تومان حاصل شده که ان‌شاءالله شاهد تداوم آن خواهیم بود.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان