کد خبر: ۱۶۳۴۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس خبر داد:

استانداردسازی اماکن تاریخی و فرهنگی فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از ارائه یک برنامه مدون تحت عنوان استانداردسازی اماکن تاریخی و فرهنگی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، محمد ثابت اقلیدی در مراسم بزرگداشت یاد روز سعدی گفت: شیخ اجل سعدی اگرچه یک شاعر شهیر برجسته در ادبیات پارسی است؛ اما بالغ بر ۳۰ سال از عمر پر برکت خود را به سفر گذراند و حکایت‌های خود را از اندوخته‌های سفر بیان کرد.


وی افزود: علی‌رغم گذشت قرن‌ها از درگذشت این شاعر علاقه‌مند به سفر که از ویژگی‌های بارزش همنشینی مداوم با مردم است، آرامگاهش پس از آرامگاه حافظیه به‌ویژه در ایام نوروز دومین مکان گردشگرپذیر کشور محسوب می‌شود که نشان از علاقه‌مندی مردم ادب دوست و فرهنگ دوست ایران دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با اشاره به سیاست‌های وزارت میراث‌فرهنگی در اهتمام به تحول در اماکن تاریخی و برگزاری رویدادهای روایتگری، از استاندار فارس بابت اختصاص اعتبار برای ساماندهی مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدی تشکر کرد و همچنین از شهردار شیراز را بازوی یاریگر میراث‌فرهنگی استان در حفظ و نگهداری مجموعه سعدیه دانست و از حمایت‌ها و همکاری‌های شهرداری شیراز به ویژه شهرداری منطقه سه شیراز در ایام نوروز امسال تقدیر کرد.


وی در ادامه با اشاره به اینکه استانداردسازی اماکن تاریخی فرهنگی استان فارس امسال انجام می‌شود گفت: با استفاده از نخبگان و متخصصان امر
یک برنامه مدون تحت عنوان استانداردسازی اماکن تاریخی فارس از دو منظر نظر محیطی و رویدادها تا پایان امسال طراحی و اجرا خواهد شد.


انتهای خبر/ 

 

نظرات بینندگان