کد خبر: ۱۶۳۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
مدیرکل هواشناسی فارس:

بارش باران استان فارس را فرا می‌گیرد

مدیرکل هواشناسی فارس گفت: این سامانه بارشی همه مناطق به ویژه نواحی شمالی استان در شهرستان‌های آباده، اقلید، خرم بید (صفاشهر) و بوانات را دربر می‌گیرد و در روز شنبه یکم اردیبهشت ماه، همه مناطق استان به ویژه نواحی شمالی، مرکزی و شرقی را دربر می‌گیردهمچنین این سامانه بارشی در روز یکشنبه دوم اردیبهشت برای همه مناطق استان به ویژه نواحی شمالی و شرقی پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، مسعود حقیقت با اعلام هشدار سطح زرد هواشناسی فارس گفت: بارش‌های رگباری تا اواخر وقت روز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

به گفته مدیرکل هواشناسی فارس: این سامانه موجب رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید به صورت موقت و احتمال تگرگ وجود دارد.

حقیقت گفت: این سامانه بارشی همه مناطق به ویژه نواحی شمالی استان در شهرستان‌های آباده، اقلید، خرم بید (صفاشهر) و بوانات را دربر می‌گیرد و در روز شنبه یکم اردیبهشت ماه، همه مناطق استان به ویژه نواحی شمالی، مرکزی و شرقی را دربر می‌گیردهمچنین این سامانه بارشی در روز یکشنبه دوم اردیبهشت برای همه مناطق استان به ویژه نواحی شمالی و شرقی پیش‌بینی شده است.

بارش باران فارس را فرا می گیرد

مدیرکل هواشناسی فارس گفت: از آنجا که اثر مخاطره این سامانه، وزش باد نسبتاً شدید، لغزندگی و کاهش دید (به ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها)، احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال تگرگ و احتمال خسارت به سازه‌های موقت است بنابراین توصیه می‌شود شهروندان در بستر و حاشیه رودخانه‌ها توقف نکنند، هنگام عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر و سفر‌های برون شهری احتیاط کنند.

 

انتهای خبر/

منبع: صداوسیما فارس

برچسب ها: باران ، بارش ، فارس
نظرات بینندگان