کد خبر: ۱۶۳۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳

نشست تجلیل از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

نشست تجلیل از دانشجویان فعال دانشگاه آزاد اسلامی شیراز در برگزاری انتخابات اسفندماه ۱۴۰۲ شهر شیراز امروز، ۲ اردیبهشت‌ماه با حضور فرماندار شهرستان شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،در این نشست صمیمانه که با هدف تقدیر و تجلیل از حدود ۸۰ نفر دانشجوی فعال دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و استان فارس در همکاری با حوزه‌های برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و استان فارس به همراه فرماندار و معاون‌ایشان حضور داشتند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در این جلسه با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشجویان در فرایند برگزاری انتخابات گفت: به‌کارگیری جوانان و دانشجویان برای همکاری در برگزاری انتخابات در این سطح وسیع و خاص، کاری بدیع و بسیار بزرگ بود.

محمدرضا قائدی افزود: در دوره‌های قبل نیز گرایش به سوی جوانان در قالب شعار مطرح می‌شد اما به جهت ریسک خاصی که این به‌کارگیری داشت در جنبه عمل از این مشارکت اجتماعی و سیاسی نشانه چندان زیادی ابراز نشده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، این همکاری مجدانه دانشجویان این دانشگاه در برپایی این دوره از انتخابات را موجب افتخاری برای دانشجویان و همچنین به طور ویژه برای والدین دانشجویان برشمرد و گفت: حضور جوانان در فعالیت اجتماعی همچون برگزاری انتخابات نمودی واضح از مشارکت اجتماعی فعال نسل جوان است.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای مسئولیت اجتماعی خویش، بر خود می‌بالد و افتخار می‌کند که دانشجویانش در راستای فعالیت‌های اجتماعی مفید و مثمر ثمر نظام مقدس جمهوری اسلامی در بزرگترین تمرین دموکراسی کشور یعنی برگزاری انتخابات سهم بسزایی داشتند.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به حضور بالغ بر ۷۹ هزار دانشجو در مجموعه این دانشگاه اشاره و ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی مشابه در سطح شهر و استان، گفت: تعداد کثیر دانشجویان این دانشگاه در سراسر استان خصوصاً حضور بالغ بر ۲۵ هزار دانشجو در واحد شیراز و همچنین وجود تعداد بسیاری از استادان همکاران و دانش‌آموزان مجموعه مدارس سما دانشگاه اسلامی در استان فارس ظرفیت و پتانسیل بسیار بزرگی برای ایفای نقش اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه‌های مختلف ایجاد کرده است.

در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان شیراز همکاری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شیراز به شیوه فعلی با فرمانداری در برگزاری انتخابات شهرستان شیراز و زرقان را برای اولین بار بعد از انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: در برپایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری شیوه همکاری دانشجویان با فرمانداری، شیوه جدید و متفاوتی بود که این شیوه با سایر حوزه‌های انتخابیه شهر‌های دیگر کشور نیز متفاوت بود.

لطف‌الله شیبانی افزود: روال ثابت و سابق برگزاری انتخابات سال‌های گذشته بر استفاده کامل از کارمندان دولت خصوصاً عزیزان فرهنگی بود اما در دوره فعلی با همکاری هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و با همت تک تک دانشجویان، شکل برگزاری انتخابات با اعتمادی که به دانشجویاناین دانشگاه صورت پذیرفت کاملاً متفاوت شد.

فرماندار شیراز تأکید کرد: این برای اولین بار بود که در چنین سطح وسیعی از خدمات و قابلیت‌های دانشجویان در مراحل مختلف برگزاری انتخابات اعم از مرحله آموزش، مرحله کنترل، تست و مرحله اجرا استفاده شد.

وی با اظهار خوشحالی از اثبات‌امانتداری نسل جوان در این انتخابات بیان کرد: در برگزاری این دوره از انتخابات و حضور و مشارکت فعال دانشجویان در اداره حوزه‌های انتخابیه آنچه که بیش از همه مشهود بود‌امانت‌داری و مسئولیت‌پذیری دانشجویان دخیل در امر برگزاری انتخابات بود.

شیبانی یکی از محاسن بزرگ همکاری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شیراز در اجرای مرحله اول انتخابات شهرستان شیراز را اشراف کامل دانشجویان به روند برگزاری انتخابات برشمرد و افزود: این امر سبب می‌شود که عمده شبهات و شایعات منتشره قبلی در خصوص برگزاری انتخابات به واسطه ارتباط نزدیک خود دانشجویان و دخیل بودنشان در جزء جزء مراحل اجرایی، از ذهنشان خارج شود.

فرماندار شهرستان شیراز همکاری دانشجویان در حوزه‌های انفورماتیک، آموزش کاربران و بازرسی در فرایند انتخابات را موجب ایجاد یک فضای آرامش بخش در روند برگزاری دانست.

وی تأکید کرد: در جریان برپایی انتخابات اسفند ماه ۱۴۰۲ اولین حوزه انتخابیه‌ای که در استان فارس سلامت برگزاری انتخاباتش تأیید شد حوزه شهرستان شیراز بود و همچنین اولین کلان شهری که تأیید صحت انتخاباتش در دستور کار شورای نگهبان قرار گرفت نیز شهر شیراز بود.

شیبانی در پایان گفت: همه این نتایج مثبت، مؤثر و خوشایند نتیجه همکاری، همیت و یاری همه دانشجویان گرامی در فرایند حساس و پر دقت برگزاری و اجرای انتخابات بود.

انتهای خبر/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان