کد خبر: ۱۶۳۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۷ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
رئیس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور :

سازمان بازرسی عملکرد دستگاه‌ها را پایش می‌کند

رئیس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور با یادآوری نامگذاری سال ۱۴۰۳ به عنوان «جهش تولید و مشارکت مردم» گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی و سازمان بازرسی وظیفه دارند به صورت قاطعانه برای تحقق شعار سال فعالیت کنند و عملکرد آن‌ها در این زمینه بر اساس برنامه‌های ابلاغی سازمانی، مورد پایش و نظارت بازرسان قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،کاظم اکرمی در بازدید از سه واحد تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز و شهرک صنعتی پارس اظهار کرد: طی بازدیدی که سال گذشته از کارخانه جوش شیرین انجام شد مدیران این مجموعه تقاضای واگذاری زمین را مطرح کردند.


وی افزود: این مهم در مجموعه منطقه ویژه عملیاتی و شرکت جوش شیرین پارس برای انجام مرحله توسعه موفق به دریافت زمین شد.


رئیس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به بازدید از کارخانه مهرنیا کارامین که در حوزه بسته‌بندی ادویه فعالیت می‌کند، گفت: مدیران این مجموعه دو موضوع در خصوص موانع تولید و تسهیلات در گردش مطرح کردند که بازرسی کل استان برای حل مشکلات، مساعدت‌های قانونی و اجرایی لازم را در دستور کار قرار خواهد داد.


اکرمی از ارزیابی عملکرد دستگاه‌های استان برای تحقق شعار سال توسط سازمان بازرسی استان خبر داد و افزود: در سال ۱۴۰۳ اقدام‌ها و فعالیت‌های دستگاه‌ها بررسی خواهد شد و تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی اطمینان داشته باشند که بازرسی کل فارس تمام تلاش خود را برای پیگیری و حل مشکلات آن‌ها به کار خواهد گرفت.


بازرس کل استان فارس با بیان اینکه اقدامات مثبت و تلاش‌های خوبی در دو سال گذشته در منطقه ویژه اقتصادی شیراز انجام شده، گفت: با توجه به اینکه دریافت زمین توسط بعضی از اشخاص حقیقی و حقوقی بدون اینکه هیچ ساخت و ساز انجام دهند یا منجر به افزایش تولید و اشتغال شود؛ مشکلاتی را ایجاد کرده بود که خوشبختانه منطقه ویژه اقتصادی شیراز اقدامات لازم را برای استرداد و ادامه فعالیت این افراد انجام داده است.


وی با اشاره به بازدید از شهرک صنعتی پارس (غیر دولتی) گفت: اقدامات و فعالیت‌های مناسبی در این شهرک انجام شده که راه‌اندازی این پروژه‌ها بخشی از تحقق شعار سال به شمار می‌رود و بیانگر این موضوع است که بخش خصوصی با مشارکت مردم می‌توانند نقش مهمی در توسعه و رونق اقتصادی ایفا کنند.


اکرمی با اشاره به اینکه زیر ساخت‌های شهرک صنعتی پارس (غیر دولتی) در حال تکمیل است، ادامه داد: فعالیت‌های شبانه‌روزی و ماشین‌آلات در این شهرک بیانگر این موضوع است که این شهرک در آینده‌ای نه چندان دور به صورت کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.


بازرس کل استان از تولیدکنندگان استان درخواست کرد برای رفع مشکلات و تسریع امور به سازمان بازرسی استان مراجعه کند.


استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای راه‌اندازی و تسریع امور واحدهای تولیدی
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز نیز گفت: مجموعه مدیریتی منطقه ویژه اقتصادی شیراز همه تلاشش را برای تسریع و حل مشکلات صنعتگران از صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی به کار گرفته و دریغ نخواهد کرد.


سعید مصفا افزود: از این رو مشکلاتی که از سوی صنعتگران و صاحبان صنایع و کارخانه‌ها مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز اعلام می‌شود توسط معاونان و مدیران این منطقه با همت جدی پیگیری خواهد شد.


مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز افزود: شعار سال در سال‌های اخیر با رونق تولید و جهش تولید و نقش و حضور مردم گره خورده که این امر نشان از پیشران بودن موضوع اقتصاد دارد.


وی گفت: بدپم شک فراهم کردن زمینه بخش خصوصی، مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی از دیگر الزام‌ها در این زمینه است.
مصفا بر حضور و فراهم کردن زمینه برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی واحدهای تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز برای صنعتگران و فعالان اقتصادی تأکید کرد و افزود: حضور و مشارکت مردم در راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی به طور حتم افزون بر تحقق شعار سال باعث رونق و توسعه اقتصاد و اشتغال در کشور، استان و شیراز می‌شود.


مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: تأمین زیرساخت‌ها و ایجاد بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری، نقش بسیار مهمی برای حضور سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی شیراز دارد و برای تحقق این هدف مهم منطقه ویژه اقتصادی شیراز از تمام ظرفیت‌های ممکن استفاده خواهد کرد.


مصفا با بیان اینکه یکی از لازمه‌های جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران، تأمین زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شیراز است، گفت: این منطقه با فراهم کردن امکانات لازم، شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران تسهیل کرده است.


مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز اضافه کرد: بدون شک توسعه و رونق اقتصادی و حل مشکلات اقتصاد و کارخانه‌های تولیدی با همکاری تمام دستگاه‌ها محقق خواهد شد.


انتهای خبر/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان