کد خبر: ۱۶۳۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۶ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
امام‌جمعه شیراز تأکید کرد:

اجرایی شدن سند تعلیم و تربیت در فارس

امام‌جمعه شیراز گفت: با همت عالی مدیران آموزش و پرورش شاهد اجرایی شدن سند تعلیم و تربیت و سند نقشه مهندسی استان فارس باشیم و سال ۱۴۰۳ به این مسئله تأکید بیشتری شود.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه عبادی سیاسی امروز هفتم اردیبهشت‌ماه شیراز با اشاره به روز معلم گفت: مسلماً اهمیت جایگاه معلم بخاطر نقش تعلیم و تربیت است. اگر آنها تربیت نکنند جامعه انسانی تبدیل به جامعه حیوانی می‌شود و فرق انسان و حیوان در همین تربیت و تعلیم است که خودش را نشان می‌دهد. از این جهت بایستی به مسئله تعلیم و تربیت و وظیفه دستگاه آموزش و پرورش بار دیگری توجه ویژه کنیم. 


وی افزود: در برش استانی نقشه مهندسی کشور اولین مسئله‌ای که مدنظر قرار گرفته سبک زندگی اسلامی و ایرانی است. اگر بچه‌های ما بزرگ شوند و تفاوت بین مرز ایران همیشه پایبند به فرهنگ و ارزش‌ها و آن طرف که از قدیم مخالف ارزش‌های اصیل انسانی بوده‌اند را نفهمند و در رفتار خود نشان ندهند ضرر بزرگی کرده‌ایم. 


امام‌جمعه شیراز ادامه داد: بنده یک زمانی قسمتی از شاهنامه فردوسی را در دانشگاه شیراز خواندم و گفتم این حرف‌های ایران به غربی‌ها بوده و هنوز همان حرف است. از یگانه پرستی شروع می‌شود - این نامه‌ای بوده که از ایران به روم رفته بود - تا دیگر ارزش‌های انسانی را که یکی پس از دیگری ذکر می‌کند. 


وی اضافه کرد: این شاخصه ایرانی بودن و اسلامی بودن است و بخواهیم آن را تغییر دهیم؛ یعنی تسلیم آنهایی شدیم که به ارزش‌های انسانی پایبند نبوده‌اند و نیستند. همان‌هایی که موشک می‌دهند و اسرائیلی که موشک می‌زند سفارت شما را خراب می‌کند. بچه‌ها را مطابق فرهنگ آنها نباید بزرگ کرد؛ بلکه مطابق فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی خودمان باید بار بیاوریم و این کار معلمان است و جا دارد که بر دست هر معلمی که تلاش می‌کند بوسه بزنیم که این کار خیلی بزرگی است. 


آیت‌الله دژکام گفت: در این جهت ان‌شاءالله با همت عالی مدیران آموزش و پرورش شاهد اجرایی شدن سند تعلیم و تربیت و سند نقشه مهندسی استان فارس باشیم و سال ۱۴۰۳ به این مسئله تأکید بیشتری شود. 


وی بیان کرد: مسلماً از نظر صنفی هم معلمان و هم کارگران خواسته‌هایی دارند که در راستای عدالت است. بنده هر هفته می‌خوانم که «ان الله یامر بالعدل» و هر چه در راستای عدالت است ما حمایت می‌کنیم و باید حمایت کنیم؛ چون اگر حمایت نکنیم پیرو قرآن نیستیم. ان شاءالله در این جهت هم به خوبی از عهده بر بیاییم و دولت بتواند کار کند و کارفرماها بتوانند اقدام کنند و آنچه حاصل می‌شود رضایت خدا و بندگان خدا باشد و عزت و عظمت ایران و اسلام را به دنبال داشته باشد.

 

انتهای خبر/

 

 

منبع: شبستان

نظرات بینندگان