کد خبر: ۱۶۳۵۶۹
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۷ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳
وصیت‌نامه شهید حسن اسکندری:

حافظ انقلاب باشید

شهید حسن اسکندری یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است: در صحنه‌های مختلف انقلاب را حفظ کنید که راه سعادتمندی همین مسیر است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید اسکندری فرزند قربانعلی، سوم مهر ۱۳۴۴ در روستای فرومد از توابع شهرستان میامی در خانواده‌ای دین‌دار پا به عرصه حیات نهاد و از همان زمان کودکی، زیرک و چابک بود و در امور زندگی و کشاورزی به خانواده کمک می‌کرد.


این شهید بزرگوار دوران ابتدایی را تا کلاس پنجم در دبستان ابن ابمین فرومدی گذراند و پس از آن تحصیل را رها کرد و برای تأمین معاش زندگی، در شاهرود و تهران به کار بنایی اشتغال داشت.


این شهید والامقام، مهربان بود و در تمام طول عمرش کسی صدای بلند از او نشنید و تعصب خاصی به رعایت احکام اسلامی داشت و همواره دیگران را به انجام کارهای نیک دعوت می‌کرد و علاقه عجیبی به کتاب‌های مذهبی داشت.


شهید اسکندری در راهپیمایی و محفل‌های سیاسی برای براندازی رژیم طاغوت حضور فعال داشت و بعد از دو سه سال از آغاز جنگ تحمیلی، به ندای رهبر لبیک گفت و از طرف ارتش رهسپار میدان نبرد حق علیه باطل شد.


این شهید جلیل القدر، پس از ۱۹ ماه و هشت روز نقش آفرینی در دفاع از خاک وطن سرانجام در بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۶۵ در منطقه غرب کشور در عملیات پدافندی، در اثر اصابت ترکش در بمباران هوایی، به دوستان شهیدش پیوست.


وی در وصیت‌نامه خود خطاب به ملت آورده است: همیشه در صحنه باشید و راه سعادت بخش حسین بن علی (ع) را ادامه دهید و زینب وار زندگی کنید و پشتیبان و گوش به فرمان رهبری باشید تا از گزند دشمنان در امان باشید.


این شهید افزوده است: حفظ حجاب زنان پاسخ کوبنده و دندان‌شکن به دشمنان و بدخواهان جمهوری اسلامی و موجب انعکاس اقتدار کشور به جهان است.


 پیکر مطهر شهید احمدی، در گلزار شهدای زادگاهش در روستای فرومد میامی به خاک سپرده شده است.


پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل در قالب پرونده خبری می‌پردازد.

انتهای خبر/

نظرات بینندگان