کد خبر: ۱۶۳۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷:۰۵ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
استاندار فارس:

از ظرفیت‌های جوانان عشایر بیشتر بهره‌مند شویم

استاندار فارس غیرت عشایر توانمند استان فارس را شایسته الگوسازی دانست و گفت: باید از ظرفیت‌های ارزنده جوانان عشایر در میدان عمل و در مقیاس وسیع‌تری بهره‌مند شویم و با اتخاذ این راهکار در راستای هویت سازی آنها گام برداریم. 

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از روابط عمومی اداره کل عشایر فارس، محمدهادی ایمانیه در جلسه شورای عشایر با تقدیر از تلاش‌های کمیته امداد امام خمینی «ره» خواستار تداوم برگزاری جشنواره زکات و فرهنگ‌سازی در این حوزه شد. 


وی خواستار فرهنگ‌سازی پیرامون سنت حسنه زکات در جامعه شد و اظهار داشت: پروردگار متعال همواره بر این موضوع تأکید دارد که پرداخت زکات موجب برکت اموال می‌شود. 


 ایمانیه غیرت عشایر توانمند استان فارس را شایسته الگوسازی دانست و گفت: باید از ظرفیت‌های ارزنده جوانان عشایر در میدان عمل و در مقیاس وسیع‌تری بهره‌مند شویم و با اتخاذ این راهکار در راستای هویت سازی آنها گام برداریم. 


استاندار فارس از تلاش دشمنان برای کم‌رنگ ساختن هویت جوانان ایران اسلامی خبر داد و افزود: عشایر ریشه‌دار استان فارس و ایران اسلامی از پیشینه درخشانی در تاریخ برخوردار هستند و با اتخاذ راهکارهای آموزشی و فرهنگی می‌توان بر عزت‌نفس و ارزش‌مداری جوانان افزود. 


این مقام مسئول از آموزش و پرورش، معاونت اجتماعی سپاه و سایر دستگاه‌های مسئول خواست تا دوره‌های فرهنگی و اعتقادی برای ارتقا میزان دانش معرفتی و اعتقادی معلمان عشایر و بهورزان برگزار کنند. 

از ظرفیت‌های جوانان عشایر بیشتر بهره‌مند شویم


وی دستاورد این دوره‌های آموزشی را ارتقا سطح دانش اعتقادی و معرفتی معلمان و بهورزان اعلام کرد و بیان داشت: در سال جاری برای حداقل دویست نفر دوره‌های غنای فرهنگی برگزار شود. 


به گفته نماینده عالی دولت در استان فارس، عدم دسترسی عشایر به آب آشامیدنی مطلوب قابل قبول نیست و این چالش با تمهیدات آبفا استان و سازمان امور عشایر و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان باید برطرف شود. 


ایمانیه در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای میان اداره کل عشایری استان، اداره کل برنامه و بودجه فارس با دستگاه‌های خدمات رسان به منظور ارائه خدمات مطلوب به عشایر در حوزه‌های مختلف تا پایان خردادماه سال جاری منعقد شود. 


راه‌اندازی اورژانس عشایر، کتابخانه عشایر، اختصاص سهمیه آرد و نان از دیگر مواردی بود که استاندار فارس در جلسه شورای امور عشایر به آنها اشاره کرد. 


لازم به ذکر است در این جلسه کریمی مدیرکل امور عشایر فارس نیز به تبیین عملکرد اداره کل و دستاوردهای این اداره کل در حوزه‌های مختلف پرداخت و مصوبات جلسات گذشته شورای عشایری استان مورد بازبینی و بررسی قرار گرفت و همچنین در انتهای جلسه از فعالین عشایری این استان به پاس پرداخت زکات جامعه عشایر به شورای زکات فارس تجلیل به عمل آمد.

انتهای خبر/

نظرات بینندگان