کد خبر: ۱۶۳۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۸ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
وصیت‌نامه شهید علی زارعی:

کشته شدن در راه حق آرزوی ماست

شهید علی زارعی در وصیت‌نامه خود آورده است: کشته شدن در راه حق آرزوی ماست وصیت می‌کنم شما را که دنباله رو آیهٔ «یا ایها الذین آمنوا اطیعو الله و اطیعو الرسول و اولی الامر منکم» باشید عبادت خداوند را از یاد نبرید؛ عبادتی که همراه با جهاد در راه خدا باشد ارزش نماز را بدانید.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید علی زارعی ۲۳ تیر ۱۳۴۶، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش شاهولی، فروشنده بود و مادرش، نقره نام داشت. تا اول متوسطه در رشته علوم تجربی درس خواند. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هجدهم اسفند ۱۳۶۲، در جزیره مجنون عراق بر اثر متلاشی شدن شهید شد. مزار او در بهشت زهرا تهران واقع است.

 

وصیت‌نامه شهید

به نام کسی که هستی را آفرید سخنم را با نام او آغاز می‌کنم و این آخرین پیام من است به تمامی عزیزانم که مرا می‌شناسند و به کسانی که مرا دریافتند و مرا به عقل خود دیوانه پنداشتند.

پدر و مادر عزیزم فرزند شما آگاهانه قدم در راه پاسداری از انقلاب اسلامی گذاشت. پدر و مادرم شهادت ودیعه الهی است که از جانب خداوند تبارک و تعالی برای آن کسانی که لایق هستند می‌رسد و این شهادت‌ها است که باعث می‌شود احکام اسلام و انقلاب پیشرفت بکند.

مذهبی که ما مسلمانان داریم مذهب شهادت است و اسلامی که ما در راه آن آمده‌ایم می‌خواهد انسانی عادل و کامل به تمام معنی بسازد. همان‌طوری که در نهج‌البلاغه آمده است اکرم الموت قتل فی سبیل الله شرافتمندانه‌ترین مرگ‌ها شهادت در راه خداست.

خواهرانم و برادرانم همچون حضرت زینب (س) و حضرت امام سجاد (ع) پیام خون شهید را به همه برسانید که مذهب ما مذهب شهادت است و ما چون خدا داریم همه چیز داریم، هیچ وقت خدا را فراموش نکنید و در هیچ شرایطی از خط امام فاصله نگیرید گرچه دشمن تشنه به خون گلوی ماست.

کشته شدن در راه حق آرزوی ماست وصیت می‌کنم شما را که دنباله رو آیهٔ «یا ایها الذین آمنوا اطیعو الله و اطیعو الرسول و اولی الامر منکم» باشید عبادت خداوند را از یاد نبرید؛ عبادتی که همراه با جهاد در راه خدا باشد ارزش نماز را بدانید. نماز جماعت را بخوانید همان‌طور که حضرت علی (ع) می‌فرماید: که ما بین کفر و ایمان هیچ فاصله‌ای نیست جز نماز.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان