کد خبر: ۱۶۳۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
فرماندار شیراز خبر داد:

برگزاری انتخابات دور دوم در ۱۴ مرکز در شهرستان شیراز

فرماندار شیراز گفت:انتخابات مجلس در ۱۴ مرکز در شهرستان شیراز برگزار خواهد شد و از این تعداد ۱۱ مرکز در کلان‌شهر شیراز که ۱۰ مرکز مربوط به خود شیراز و یک مرکز در صدرا است. همچنین سه مرکز هم مربوط به بخش ارژن و سیاخ دارنگون است و مجموعاً ۱۴ مرکز پشتیبانی‌کننده شعبات اخذ رأی خواهند بود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط عمومی فرمانداری شیراز، لطف‌الله شیبانی با بیان اینکه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دو حوزه انتخابیه شیراز و زرقان و مرودشت، پاسارگاد، ارسنجان به مرحله دوم کشیده شد، گفت: در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

وی با بیان اینکه در این حوزه انتخابیه چهار نفر برای دو کرسی در مجلس شورای اسلامی به رقابت می‌پردازند، افزود: در مرحله دوم علیرضا پاک‌فطرت، ابراهیم عزیزی، سید اسماعیل حسینی و رحمت‌الله مرزوقی رقابت خواهند داشت.

شیبانی زمان برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی را ۲۱ اردیبهشت‌ماه اعلام کرد و گفت: بر اساس توافق وزارت کشور و شورای نگهبان انتخابات در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان به‌صورت تمام الکترونیک برگزار خواهد شد.

فرماندار شیراز تصریح کرد: در مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌های شیراز و زرقان ۸۷۵ شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شد؛ اما به دلیل اینکه در مرحله دوم دیگر انتخابات مجلس خبرگان رهبری نداریم، صندوق‌ها را بر اساس تعداد آراء مأخوذه در مرحله اول خواهیم داشت که بر اساس پراکندگی در محلات و روستاها خواهند بود و در نهایت حدود ۵۰۰ شعبه اخذ رأی برای حوزه انتخابیه شیراز و زرقان برای مرحله دوم انتخابات مجلس خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مجریان انتخابات در شعبات دو شهرستان مشخص شده‌اند، گفت: طبق تقویم برای مجریان انتخابات تعیین تکلیف شده است و بر اساس آن جلو می‌رویم.

شیبانی در پاسخ به اینکه در این مرحله هم شعب اخذ رأی سیار خواهیم داشت، افزود: بله صددرصد به‌منظور رفاه حال مردم، هم صندوق سیار هم صندوق ثابت خواهیم داشت.

فرماندار شیراز با بیان اینکه انتخابات مجلس در ۱۴ مرکز در شهرستان شیراز برگزار خواهد شد، گفت: از این تعداد ۱۱ مرکز در کلان‌شهر شیراز که ۱۰ مرکز مربوط به خود شیراز و یک مرکز در صدرا است. سه مرکز هم مربوط به بخش ارژن و سیاخ دارنگون است و مجموعاً ۱۴ مرکز پشتیبانی‌کننده شعبات اخذ رأی خواهند بود.

وی بیان کرد: در زرقان هم یک مرکز در فرمانداری شهرستان مستقر شده است که به‌طورکلی ۱۵ مرکز در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان انتخابات مرحله دوم مجلس را پشتیبانی می‌کند.

انتهای خبر/

برچسب ها: شیراز ، انتخابات ، فارس
نظرات بینندگان