کد خبر: ۱۶۳۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳

تکذیب خسارت به ۲ هزار تن گندم در خنج

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج، ضمن تکذیب خبر خسارت به دو هزار تن گندم این شهرستان در اثر آب‌گرفتگی، گفت: از میزان ۱۳ هزار و ۴۶۹ تن گندم خریداری شده در دو مرکز خرید شهرستان، ۱۳ هزار تن به سیلوهای استان فارس و سایر استان‌ها ارسال شده و میزان اندک باقیمانده در انبارهای سرپوشیده نگهداری و در حال حمل است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»به نقل از روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، علی علی‌پور بیان کرد: طی خبری که به نقل از فرماندار شهرستان خنج، روز شنبه پانزدهم اردیبهشت‌ماه در بخش خبر ساعت ۲۱ شبکه یک‌صدا و سیما پخش شد، متأسفانه خبر انتقال گندم به سیلوهای ذخیره به دلیل اشتباه خبرنگار در تهیه خبر با عنوان آب‌گرفتگی و خسارت به گندم‌های شهرستان خنج منتشر شده است.

این مقام مسئول افزود: در روز شانزدهم اردیبهشت‌ماه به همراه اسفندیاری فرماندار شهرستان خنج و خوبیاری دادستان شهرستان ضمن حضور در مرکز خرید گندم این شهرستان با بررسی میزان محصول خریداری و ارسال شده، فرماندار شهرستان قویاً خبر ارسالی در خصوص خسارت به دو هزار تن گندم در اثر سیل و آب‌گرفتگی را تکذیب کرد و انتشار آن را اشتباه خبرنگاری عنوان کرد.

علی‌پور تصریح کرد: در این بازدید مستندات مربوطه به سمع و نظر فرماندار و دادستان شهرستان خنج رسید و مشخص شد از ابتدای سال جاری تا تاریخ شانزدهم اردیبهشت‌ماه میزان ۶ هزار و ۷۶۹ تن گندم در مرکز خرید خنج خریداری شده که به مراکز خرید استان فارس و خراسان رضوی ارسال شده و میزان گندم باقیمانده این مرکز فقط ۳۶۷ تن که در انبار سرپوشیده نگهداری و در حال بارگیری است.

وی با بیان اینکه در پی بارش شدید باران و تگرک و جاری‌شدن سیلاب در شهرستان خنج، ستاد بحران این شهرستان در محل فرمانداری تشکیل جلسه داده بود، اظهار کرد: طی گزارش‌های به‌دست‌آمده، جاری‌شدن سیل موجب تلف‌شدن ۲۵ رأس دام شده است. همچنین بارش باران و تگرگ به جاده‌های بین مزارع، مزارع گندم و جو و باغ‌های مرکبات و نخیلات خساراتی وارد کرده که در این زمینه ۳ گروه برای بررسی میزان خسارت‌ها به مناطق مختلف بخش‌های مرکزی، محمله و خنج اعزام شده و در حال جمع‌بندی میزان خسارت جهت ارسال به مرکز استان هستیم. 

انتهای خبر/

برچسب ها: شیراز ، اقتصادی ، فارس
نظرات بینندگان