کد خبر: ۱۶۳۶۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۴ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
در نشست اخیر شورای ترافیک شیراز تأیید شد؛

‌اعلام سرعت مجاز در معابر شهری شیراز

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: رانندگان باید بدانند که برابر قوانین و مقررات، سرعت خودروها در معابر به‌صورت ۲۴ ساعته و از طریق دوربین‌های نظارت و کنترل سرعت رصد می‌شود و علاوه‌ برآن گروه مجهزهای سیار کنترل سرعت و گشت‌های خودرویی پلیس نیز فعال هستند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،  هادی شه دوست شیرازی در حاشیه بازدید از وضعیت دوربین‌های نظارت و کنترل سرعت شیراز با اعلام این مطلب گفت: در این نشست به پیشنهاد پلیس راهنمایی‌ و رانندگی و آئین‌نامه طراحی راه‌های شهری و با توجه‌ به مشخصات هندسی معابر مورد نظر، کاربری‌ها، نقش و عملکرد آن‌ها در دسته‌ بندی‌های بزرگ‌ راهی و تندراهی، شریانی و جمع و پخش‌کننده و محلی، سرعت مجاز معابر تأیید شد.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری شیراز بیان کرد: سرعت‌های مجاز و مصوب شده ملاک عمل دوربین‌های ثبت تخلف سطح شهر و تابلوهای انتظامی سطح معابر خواهد بود.

وی خطاب به شهروندان گفت: رانندگان باید بدانند که برابر قوانین و مقررات، سرعت خودروها در معابر به‌صورت ۲۴ ساعته و از طریق دوربین‌های نظارت و کنترل سرعت رصد می‌شود و علاوه‌ برآن گروه مجهزهای سیار کنترل سرعت و گشت‌های خودرویی پلیس نیز فعال هستند.

‌اعلام سرعت مجاز در معابر شهری شیراز

 حداکثر سرعت مجاز در معابر بازبینی شده به این شرح تأیید شد: 

 بزرگراه‌های محلاتی، خلیج‌فارس، حسینی‌الهاشمی، شهید استوار، آیت‌الله حائری شیرازی، مهندسین و امام خمینی (ره): ۸۰ کیلومتر

 بلوار دکتر حسابی و شهید چمران: ۷۰ کیلومتر

 بلوار سرداران، رسول اعظم (ص)، رحمت، احمد بن موسی (ع)، شهید مطهری، آفرینش، شهید مدرس: ۶۰ کیلومتر

 بلوار هفت‌تنان، جمهوری، شهید رجایی، دکتر شریعتی و امیرکبیر: ۵۰ کیلومتر

 انتهای خبر/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان