کد خبر: ۱۶۳۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌ و پرورش فارس:

طرح «ماهر» در مدارس فارس آغاز شد

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌ و پرورش فارس گفت: طرح ماهر با شعار «هر مدرسه یک کانون مهارت‌ آموزی» در مدارس استان فارس با محوریت مهارت‌ آموزی دانش‌ آموزان دوره دوم ابتدایی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط‌ عمومی آموزش‌ و پرورش فارس، سید کاظم حسینی امروز، ۱۷ اردیبهشت در آئین افتتاحیه طرح ملی ماهر که با حضور معاون جوانان و کارکنان جمعیت هلال‌احمر استان در دبستان پسرانه حسابی شیراز برگزار شد، گفت: پس از برگزاری دوره آموزشی استانی تربیت‌ مدرس ماهر باهدف توانمند سازی مراقبین سلامت و مربیان هلال‌احمر برای آموزش دانش‌ آموزان و والدین در مدارس، مقرر شد که آموزش دو ساعته سرفصل‌های طرح ماهر ویژه گروه هدف انجام شود.

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌ و پرورش فارس ادامه داد: دانش‌ آموزان با مهارت‌ آموزی می‌توانند به درک عمیق‌تری از آموخته‌های خود دست یابند و برای ساختن آینده‌ای بهتر گامی مؤثر بردارند.

 وی با اشاره به اهمیت مهارت‌ آموزی و مهارت‌ افزایی دانش‌ آموزان افزود: دانش‌ آموزان با شرکت در این طرح هم‌زمان با تحصیل، با این مهارت‌ها آشنا خواهند شد و با اشاره به طرح دادرس در دوره متوسطه اول به مهارت‌ آموزی دانش‌ آموزان در هر مقطع تحصیلی متناسب با سن آنان تأکید کرد.

 رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش‌ و پرورش فارس نیز گفت: سرفصل‌های آموزشی طرح ماهر شامل آموزش شماره‌های اضطراری و نحوه انتقال اطلاعات به امدادگران در شرایط بحرانی و بروز حوادث، مدیریت بحران و کنترل استرس، شناسایی نقاط امن و ناامن، پناه‌گیری ایمن و کمک‌های اولیه ویژه والدین و دانش‌ آموزان دوره دوم ابتدایی است.

 فاطمه قاسمی افزود: طرح ماهر باهدف افزایش آمادگی و تاب‌آوری دانش‌ آموزان و والدین با مهارت‌آموزی، ارتقای کیفیت سلامت جسمانی و روانی دانش‌ آموزان، والدین، فرهنگیان و افزایش سطح ایمنی، کاهش آسیب‌پذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث در مدارس، اجرا خواهد شد.

 وی در تشریح دیگر اهداف افزود: توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی و دگر امدادی مبنی بر مهارت‌سازی دانش‌ آموزان، والدین و مربیان، استفاده از ظرفیت آموزش همسالان و سفیران سلامت در گسترش مهارت‌های امدادرسانی، ایجاد همدلی با آموزش مهارت‌های امداد و نجات بر پایه ارزش‌های هم نوع‌دوستی از دیگر اهداف این طرح است.

 رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش‌ و پرورش فارس گفت: دانش‌ آموزان با قرائت سوگندنامه متعهد شدند که نسبت به حفظ جان خود و هم‌نوعانشان مسئولانه و با کسب مهارت‌های لازم رفتار کنند و برای مهارت‌ آموزی هلال‌احمری تلاش کنند.

 انتهای خبر/

برچسب ها: شیراز ، فارس ، اموزش پرورش
نظرات بینندگان