کد خبر: ۱۶۳۶۹۸
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۸ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳
وصیت‌نامه شهید علیرضا مؤذنی:

با خودمحوری فردی و گروهی مبارزه کنید

شهید علیرضا مؤذنی در وصیت‌نامه خود آورده است: در محیط دانشگاه تربیت معلم و هر جای دیگر جامعه اسلامی که هستید با هرگونه خودمحوری فردی و گروهی مبارزه کنید، خط تنها خط امام و وحدت ما وحدت تمام اقشار اسلامی است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید «علیرضا مؤذنی» ۱۱ مردادماه ۱۳۴۵ در شیراز دیده به جهان گشود. ۷ساله بود که راهی مدرسه شد. دوران ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت.


علیرضا اوقات فراغت خود را به نقاشی می‌پرداخت. سال آخر دبیرستان را می‌گذراند که به مدت سه ماه و نیم عازم جبهه جنگ شد.

پس از بازگشت دبیرستان را پشت سر گذاشت و جهت ورود به دانشگاه در کنکور شرکت کرد و هم‌زمان در امتحان ورودی تربیت‌معلم شرکت کرد و در رشته دینی و عربی مرکز تربیت معلم شهید مطهری پذیرفته شد. بار دیگر در آغاز سال دوم دانشگاه عازم جبهه جنگ شد.

وی سرانجام پس از چهار بار اعزام ۱۹ دی‌ماه ۱۳۶۵ به شهادت رسید.

وصیت‌نامه شهید

باری اگر این مبارزات و جانبازی‌هایی که با یاری و مدد خداوند است نبود، هیچگاه ایران قدرتمند نمی‌توانست در مقابل آمریکا و دیگر قدرت‌های پوشالی این‌گونه ایستادگی کند.

ما استقلال و سربلندی خود را مدیون مبارزات اسلامی خود می‌دانیم و اینک که رژیم متجاوز بعثی می‌رود تا آخرین ضربات مهلک دلاوران اسلام را دریافت دارد؛ مبادا مبارزات باز هم نغمه‌هایی رسوا از گوشه و کنار شنیده شود که بیایید پیشنهاد صلح را قبول کنیم به نفع مملکت و ملّت ماست.

این نغمه‌های شوم همان‌هایی است که در پایان جنگ صفین شنیده شد و عاقبت کار را دیدیم. اینک شما پدر و مادر عزیز نوبت امتحان رسیده و اگر صبر در شهادت فرزندتان داشته باشید، مقامی که پیدا می‌کنید مقامی است که در روز قیامت باید همراه با زینب کبری (س) و دیگر صابران تاریخ محشور شوید و باید در آنجا افتخار کنید که فرزندی را تقدیم اسلام نموده‌اید و رو سفید هستید.

آخر ما که دم از حسین (ع) و زینب کبری (س) می‌زنیم نباید که خون خود را از آن‌ها رنگین‌تر بدانیم.حجاب و نماز دو سلاح مهم در اینجا روی سخن را به دوستان هم‌سنگر و هم کلاسی دارم.


دوستانی که حق‌های بسیاری بر گردن بنده دارند و خجل از اینکه در طول مدت دوستی خود نتوانستم وظایفی که به واسطه نزدیکی‌مان ایجاد شود، انجام دهم.

دوستان عزیزی که در مرکز تربیت معلم هستید، وظیفه‌تان سنگین است سنگین. امیدوارم که بتوانید از عهده پرورش نظرها و فکرهایی برآید که مفید به حال اسلام و انقلاب باشند.

دیگر اینکه از قول بنده از استادان عالی مقام و گرامی تشکر و قدردانی نمایید که نسبت به ایشان بنده بسیار مدیون هستم.


همچنین دیگر دوستانی که سعادت دیدارشان را در مسجدالرضا داشتم از آنها حلال بودی می‌طلبم و از استادم که در مدت طول آشنایی با ایشان رهنمودهایی ارزشمند در زندگی بنده مؤثر بوده نیز طلب حلال بودی و همچنین قدردانی نمایید.


دوستان عزیز، امیدوارم همیشه توفنده و استوار در خط امام و پشتیبانی از امام و امت داشته باشید و در محیط دانشگاه تربیت معلم و هر جای دیگر جامعه اسلامی که هستید با هرگونه خودمحوری فردی و گروهی مبارزه نمایید خط تنها خط امام و وحدت ما وحدت تمام اقشار اسلامی است.


خانواده عزیز، بار دیگر از خداوند متعال طلب صبر برای شما می‌کنم. مادر و پدر عزیز شرمنده از اینکه هیچگاه نتوانستم برای شما یک فرزند خوب باشم. امیدوارم از این بابت بنده را عفو نمایید.


برادر عزیز همچنین برای شما یک برادر باوفا نبودم و تو ای خواهر از تو می‌خواهم که با همان حجاب و نمازت که دو سلاح مهم است، روح مرا شاد نمایی.


التماس دعا از همگی


خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی (عج)، حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار

انتهای خبر/

 

 

نظرات بینندگان