کد خبر: ۱۶۳۷۰۶
تاریخ انتشار: ۰۰:۲۳ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
وصیت‌نامه شهید سید رحیم کاظمی:

جای عزاداری برایم جشن بگیرید

شهید سید رحیم کاظمی در وصیت‌نامه خود آورده است: می‌خواهم که به جای عزاداری برایم جشن بگیرید و دلم می‌خواهد که مرا تشییع نکنید؛ زیرا از روی هزاران شهید که بی‌هیچ تشییع جانشان را در راه اسلام فدا کردند شرمنده‌ام.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، 

انسان یک بار بیشتر نمی‌میرد، و چه بهتر این مردن در راه الله باشد. 

همین طور که خداوند به ما جان و مال و زندگی داده است ما هم باید چیزی که داریم در راه او تقدیم کنیم. من که چیزی ندارم در راه خدا بدهم؛ اما جان دارم و باید در راه او تقدیم کنم . 

البته من کوچک‌تر از آنم که بخواهم سخنی بالاتر سخن شما بگویم؛ اما چند کلمه می‌خواهم درد دل نمایم.

 پس از سلام و تبریک به پدر و مادرم و برادرانم و خواهرانم و قوم و خویشانم، از شما می‌خواهم که بعد از خبر مرگم اشک نریزید؛ زیرا امام بزرگوار در مرگ فرزندش اشک نریخت چون می‌دانست رضایت خدا در این امر است.

مادر جان خوشحال باش از اینکه فرزندت را در راه اسلام می‌دهی دیگر در آن دنیا حضرت فاطمه زهرا (ع) از تو گله‌ای ندارد. اگر تو یک فرزندت در راه خدا داده‌ای؛ اما آن حسن و حسین (ع) داده است . 

پدر و مادر جان و همچنین برادران و خواهرانم از شما می‌خواهم که به جای عزاداری برایم جشن بگیرید و دلم می‌خواهد که مرا تشییع نکنید؛ زیرا از روی هزاران شهید که بی‌هیچ تشییع جانشان را در راه اسلام فدا کردند شرمنده‌ام.

مرا در آرامگاه شهید نظری به خاک بسپارید پدر جان بعد از اینکه نماز می‌خوانی دو رکعت برای من بخوان و چهار ماه هم روزه دارم از شماها می‌خواهم که قضای آن بروند (بگیرند) من یک مهر نقره پیدا کرده‌ام، ای پدر تو بفروش و به نیت صاحبش صدقه بده، ۳۰ تومان هم جدا صدقه بده از تمام اهل ده آمرزش و بخشش می‌خواهم مرا قلباً مخصوصاً پدر و مادرم حلالم کنید

انتهای پیام/224224    

نظرات بینندگان