کد خبر: ۱۶۳۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۱ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
رئیس ستاد انتخابات فارس:

گزارش تخلفی دریافت نشد

رئیس ستاد انتخابات فارس گفت: فرایند انتخابات در ۹۹ درصد شعب به صورت کاملاً برخط در حال انجام است و گزارش خاصی مبنی بر اختلال یا تخلف در مراکز اخذ آرا نداشتیم.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، اسماعیل قزل سفلی پنجشنبه در نشست خبری گفت: با هماهنگی‌ها و تلاش‌هایی که در ستاد انتخابات استان توسط هیات‌های اجرایی و نظارت، فرمانداران پنج شهرستان و عوامل اجرایی شعبه‌های اخذ رأی، نیروهای انتظامی و امنیتی انجام شد انتخابات از ساعت هشت صبح آغاز شد و رأی‌گیری در دو حوزه انتخابیه شیراز و زرقان و حوزه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد تاکنون، فرایند رأی‌گیری بدون مشکل ادامه یافت.


رئیس ستاد انتخابات فارس افزود: ۹۹/۹ صندوق‌ها اخذ آرا را از همان ساعت هشت صبح آغاز کردند و از ۸۲۰ شعبه اخذ رأی تنها سه شعبه به علت نقص فنی فرایند اخذ رأی را با هفت یا هشت دقیقه تأخیر آغاز کردند.


برگزاری انتخابات الکترونیکی رضایت‌ بخش است
نتیجه بازدیدهای انجام شده از شعب اخذ رأی نشان می‌دهد که برگزاری انتخابات الکترونیکی در این حوزه انتخابیه شیراز و زرقان کاملاً رضایت‌ بخش بوده است.

به گفته قزل سفلی فرایند انتخابات تاکنون کاملاً رضایت بخش بوده و اقشار مختلف مردم نیز از برگزاری الکترونیکی آن استقبال خوبی داشته‌اند.


وی ادامه داد: بنابراین تجربه خوبی را در برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در شیراز و زرقان گذراندیم و تاکنون هیچ خللی در برگزاری انتخابات ایجاد و گزارش نشده است.


قزل‌سفلی اضافه کرد: فرایند انتخابات در ۹۹ درصد شعب به صورت کاملاً برخط در حال انجام است و گزارش خاصی مبنی بر اختلال یا تخلف در مراکز اخذ آرا نداشتیم.


وی گفت: درخواست کرده‌ایم حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد و زرقان ساعت ۲۰ شب به بعد تمدید نشود و منتظر موافقت وزارت کشور هستیم، اگر ساعت ۲۰ انتخابات مرودشت ارسنجان و پاسارگاد تمدید نشود فقط افرادی که در شعب حضور دارند به داخل شعب راهنمایی می‌شوند، درب‌های شعب بسته می‌شود و پس از آن شمارش آرا آغاز خواهد شد.


این مقام مسئول با بیان اینکه در حوزه انتخابیه شیراز فرایند اخذ رأی تا ساعت ۲۰ امشب ادامه خواهد داشت، گفت: در طول امروز که ۸۲۰ شعبه میزبان مردم بودند به لحاظ امنیتی هیچ مشکل خاصی ایجاد نشد، تلاش می‌شود این شرایط امنیت به صورت پایدار تا پایان اعلام نتایج ادامه داشته باشد.


وی با اشاره به اینکه در حوزه سلامت انتخابات نیز هیچ گزارش قابل استنادی ارائه نشده است، گفت: فرایند انتخابات در تمامی شعبه‌ها به صورت برخط توسط سامانه جامع انتخابات رصد و بررسی می‌شود و تاکنون هیچ تخلفی گزارش نشده است؛ البته گزارش‌هایی دریافت شد مبنی بر اینکه تنها در یک شعبه یک رأی تکراری داشتیم که در همان موقع جلوی آن گرفته شد.


رئیس ستاد انتخابات فارس اعلام کرد: در حوزه مشارکت هم در این دو حوزه انتخابیه با تلاشی که نامزدها داشتند مشارکت قابل‌ توجهی انجام شد، حضور مردم صبح تا ظهر با شور و خاصی همراه بود، در ساعات حدود ۱۵:۳۰ حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رأی فروکش کرد؛ اما بعد از آن رأی‌گیری با موج بیشتری در حال انجام است.

در حال حاضر هم شاهد مشارکت خوبی در شعب مختلف هستیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: اعلام نتایج برابر قانون به صورت تمام الکترونیک است، در حال حاضر ستاد اخذ رأی کشور و شورای نگهبان نتایج را نمی‌توانند مشاهده کنند، پس از پایان رأی گیری یک ساعت زمان داریم که صورت جلسات مشترک را ارسال کنیم و در تلاش هستیم این کار در کمتر از یک ساعت انجام شود.


در مرحله نخست انتخابات (۱۱ اسفند ۱۴۰۲) از مجموع ۱۸ کرسی نمایندگی فارس در مجلس، تکلیف ۱۵ کرسی مشخص شد و تکلیف سه کرسی باقیمانده شامل دو کرسی در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان و یک کرسی در حوزه انتخابیه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد نیز امروز مشخص خواهد شد.

 

انتهای خبر/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان