کد خبر: ۱۶۳۷۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست فارس خبر داد:

فعالیت ۲۵ خانه محیط‌زیست در فارس

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست فارس از فعالیت ۲۵ خانه محیط‌زیست در شهرستان‌های مختلف این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحل خبری «شیرازه»، عطا پورشیرزاد امروز، ۲۲ اردیبهشت‌ماه در مراسم افتتاح اولین خانه محیط‌زیست هیئت کوهنوردی در شهرستان کازرون ادامه داد: این کانون‌های مردم‌نهاد می‌تواند با ایجاد فضایی فرهنگی و پرنشاط، موجبات حضور آگاهانه، داوطلبانه و مؤثر مردم در عرصه محیط‌زیست را فراهم کند و به ایجاد بستر گفت‌وگو، هم‌افزایی و مدیریت محلی در امر حفاظت و بهسازی محیط‌زیست کمک کند.

 مدیرکل حفاظت محیط‌زیست فارس تصریح کرد: خانه محیط‌زیست به‌مثابه کانون ارائه رهنمون، بازوی مشورتی، فکری و ایده‌پردازی به‌منظور برون‌رفت از چالش‌های محیط زیستی مناطق مختلف عمل خواهد کرد. فعالیت خانه‌های محیط‌زیست در نهایت به ارتقای شاخص‌های عملکردی محیط‌زیست منجر می‌شود.

فعالیت ۲۵ خانه محیط‌زیست درفارس

 وی با بیان اینکه خانه‌های محیط‌زیست به دنبال تحقق شعار متعالی «محیط‌زیست مردم پایه، هوشمند و فناورانه» است، یادآور شد: استان فارس تاکنون ۲۵ خانه محیط‌زیست در شهرستان‌های شیراز، خرامه، کازرون، مرودشت، ارسنجان، نی‌ریز، لامرد، پاسارگاد، فیروزآباد، ارژن، بختگان، استهبان، مهر و داراب افتتاح کرده است.

 پورشیرزاد ادامه داد: در این خانه‌ها در مناسبت‌های محیط زیستی دوره و کارگاه‌های آموزشی با موضوعات اطفای حریق، مدیریت پسماند و بازیافت، بازی‌های آموزشی محیط زیستی، جشنواره، نمایشگاه، مسابقات مختلف نشست و هم‌اندیشی با مسئولان و سازمان‌های مردم‌نهاد و جوامع محلی و... برگزار شده است.

 وی با اشاره به اینکه اولین خانه محیط‌زیست هیئت کوهنوردی در شهرستان کازرون افتتاح شده است، گفت: برگزاری جشنواره عکس در خانه محیط‌زیست دانشگاه هنر و کارگاه و بازدید میدانی آموزشی جهت مدیران اجرایی خانه‌های محیط‌زیست از جمله موضوعات و برنامه‌هایی است که به دنبال افتتاح خانه‌های محیط‌زیست در این شهرستان دنبال می‌شود.

 انتهای خبر/

منبع: ایسنا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، محیط زیست
نظرات بینندگان