کد خبر: ۱۶۳۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

‌کشف انبار غیرمجاز تجهیزات پزشکی در شیراز

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از کشف بیش از ۷۰ قلم انواع تجهیزات پزشکی مصرفی قاچاق در یک انبار غیرمجاز به ارزش بیش از ۱۷ میلیارد ریال در شیراز خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، محمدجواد راعی امروز، ۲۲ اردیبهشت با اعلام این خبر گفت: با اخبار به‌دست‌آمده از منابع موثق مبنی بر دپوی تجهیزات پزشکی مصرفی قاچاق در یک انبار در شهر شیراز، تیمی متشکل از مأموران پلیس امنیت اقتصادی و کارشناسان تجهیزات پزشکی و مبارزه با قاچاق معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پیگیری موضوع را در دستور کار خود قراردادند و با دستور مقام قضایی، محل موردنظر تعطیل شده و متهمان برای طی مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی با هشدار نسبت به برخورد قانونی با تهدیدکنندگان سلامت مردم گفت: بیش از ۱۷ میلیارد ریال از انواع تجهیزات مصرفی قاچاق در این بازرسی، کشف و ضبط شد.
راعی از تمامی فعالان حوزه تجهیزات پزشکی استان درخواست کرد تا برای دریافت مجوزهای قانونی لازم و ثبت انبارهای خود در وبگاه اداره کل تجهیزات پزشکی کشور به نشانی https://imed.ir/ اقدام کنند.

راعی به مردم توصیه کرد تا برای انتخاب و خرید کالاهای سلامت‌محور، دقت بیشتری داشته تا از آسیب‌های احتمالی و خرید اشتباه، در امان باشند و هرگونه اخبار و اطلاعات در زمینه قاچاق کالاهای سلامت‌محور را از طریق تماس با تلفن ۱۹۰ در اختیار کارشناسان و بازرسان مجموعه سلامت قرار دهند.

انتهای خبر/

برچسب ها: سلامت ، پزشکی ، تجهیزات
نظرات بینندگان