کد خبر: ۱۶۳۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۱ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبر داد:

برگزاری دومین یادواره شهدای معلم استان فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: این اجلاسیه، ۲۷ اردیبهشت‌ماه با حضور بیش از ۲ هزار معلم جوان از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح در حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس، فرشید قاسمی گفت: توجه به مقام شامخ معلم و اهمیت موضوع شهید و شهادت، باعث شد تا دومین پیش اجلاسیه امیران و سرداران شهید را با هدف تکریم از معلمان شهید اجرا شود.


مدیرکل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: این اجلاسیه، ۲۷ اردیبهشت‌ماه با حضور بیش از ۲ هزار معلم جوان از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح در حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ (ع) برگزار می‌شود.


مسئول کمیته برگزاری یادواره شهدای معلم و دانش آموز استان فارس گفت: سخنران اصلی این مراسم وزیر آموزش و پرورش خواهد بود و یادواره ۴۹۹ شهید معلم برگزار می‌شود و همچنین قرار است به زودی یادواره ۳ هزار و ۷۱۳ شهید دانش آموزی استان نیز برگزار شود.


وی گفت: شهدای معلم و دانش آموز استان فارس نزدیک به یک سوم شهدای استان را تشکیل می‌دهند.

برگزاری دومین یادواره شهدای معلم استان فارس


قاسمی برگزاری نمایشگاه‌هایی نیز در کنار این برنامه برای افزایش بصیرت معلمین و در راستای هویت افزایی آنها را از اهداف این یادواره عنوان کرد.


رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان فارس نیز گفت: معلمان هم شهید شدند و هم شهید تربیت کردند و دومین کنگره ملی ۱۵ هزار شهید استان فارس آبان‌ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.


 ایمان ایمانی فرد اضافه کرد: دومین اجلاسیه معلمان شهید استان فارس در حالی برگزار می‌شود که اولین دوره آن در منطقه اروندکنار با حضور یک هزار معلم استان فارس برگزار شد.


دبیر برگزاری یادواره شهدای معلم استان فارس با اشاره به اینکه به دنبال هویت مضاعف مقام معلم و معرفی معلمینی هستیم، افزود: پویش «همیشه معلم» برای این یادواره راه‌اندازی شد و هزار اثر از نقاط مختلف استان به دبیرخانه پویش رسید.


وی گفت: نمایشگاه «همیشه معلم» در محل مراسم برپا می‌شود و رونمایی از پوستر همایش علمی پژوهشی و تجلیل از خانواده معزز شهدای معلم استان فارس از دیگر برنامه‌های این یادواره است.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان