کد خبر: ۱۶۳۷۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۸ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
در رونمایی از سند «سومین حرم اهل بیت (ع)» عنوان شد؛

عدم توسعه حرم شاه‌چراغ (ع)

به گفته تولیت حرم مطهر شاه‌چراغ (ع) تدوین سند راهبردی «شیراز، سومین حرم اهل‌بیت (ع)» به معنی توسعه حرم نیست و معانی گسترده‌تری در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و معماری در کل استان را در بر می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم کلانتری در مراسم رونمایی از سند سومین حرم اهل‌بیت (ع) با بیان اینکه تدوین این سند، گام اولیه برای آغاز یک راه بلند و برداشتن گام‌های بزرگ است، گفت: در سال ۱۳۸۷ مقام معظم رهبری در سفر به شیراز اعلام کردند که این شهر سومین حرم اهل‌بیت (ع) است و در سال گذشته که خدمت مشرف شدیم، رهبر انقلاب با اشاره به آن فرمایش، فرمودند شما بروید همه همت خود را به کار بگیرید تا به این تراز کشوری و جهانی دست پیدا کنید.


تولیت حرم مطهر شاه‌چراغ (ع) افزود: همه باید در جهت تحقق این هدف همت کنیم. ظرفیت ذاتی وجود دارد و باید تلاش کنیم تا به این جایگاه دست پیدا کنیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین کلانتری برای رفع برخی ابهامات در خصوص سند مذکور، گفت: وقتی سخن از سند سومین حرم اهل‌بیت (ع) به میان می‌آید، کسی فکر نکند قرار است این حرم توسعه پیدا کند، فضای جدیدی خریداری شود یا از فضای دیگری کاسته شود. قرار نیست پای دلال‌ها و انسان‌های مغرض وسط بیاید. 

وی با بیان اینکه محتوای این سند مربوط است به کل استان فارس، همه استان‌های هم‌جوار و در نهایت کل کشور است، گفت: توسعه‌ای که در عصر جدید موردنظر اندیشمندان است، باید از جنبه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و معماری در این سند مانند یک الگو، مقدمه‌ای برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باشد. 


تولیت حرم مطهر شاه‌چراغ (ع) با تأکید بر اینکه سند سومین حرم اهل‌بیت (ع) در ایران اسلامی، یک بحث ملی است، اظهار کرد: با احداث بزرگراه حضرت شاه‌چراغ (ع) تعداد زائران حرم مطهر شاه‌چراغ (ع) در ایام نوروز بیش از ۳۰۰ هزار نفر نسبت به سال قبل افزایش داشت و این یعنی نیاز داریم به راه‌اندازی سایر بزرگراه‌ها بین شیراز و سایر شهرهای بزرگ که این امر، فضای سیاحتی و زیارتی شهر را متحول خواهد کرد.


انتهای خبر/

منبع: ایسنا
برچسب ها: حرم ، شاهچراغ ، فارس
نظرات بینندگان